Nejmar golom otvorio sezonu, PSŽ siguran protiv Kana

Francuska 12. avg 201822:52 > 22:55
Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedom su otvorili novu sezonu Lige 1. Oni su na startu francuskog šampionata slavili protiv ekipe Kana sa 3:0.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu kada su viđena dva gola.

Mrežu golmana Sambe prvi je zatresao Nejmar već u 10. minutu. Nkunku je preciznim dodavanjem olakšao posao Nejmaru, koji se našao ispred golmana gostiju i bez mnogo muke poslao loptu u mrežu Kana.

Prednost je u 35. minutu duplirao Adrien Rabio, na asistenciju Di Marije. Iako je argentinski vezista mogao sam da završi akciju, neposredno ispred golmana Sambe odlučio je da prosledi loptu saigraču i kompletira tako pogodak Rabioa.

Konačnih 3:0 postavio je 18-godišnji Amerikanac Timoti Vea, koji je iskoristio neopreznost odbrambenih igrača gostiju, ali i nespretnost Sambe na samoj gol liniji i poslao loptu u gol.

Rezultate, tabelu i izveštaje nove sezone francuske Lige 1 možete pronaći ovde.