Kokoškov debitovao pobedom protiv nesigurne Zvezde

Euroleague 2. okt 202019:14 > 21:33
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u prvom kolu Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 77:63.

Ekipa Saše Obradovića „držala se“ u prvoj deonici, a najbolji u beogradskom timu u uvodnim trenucima bio je Lengston Hol.

Fener je već u drugoj četvrtini uspeo da zaustavi nalete Zvezde, a zatim je ekipa sa Malog Kalemegdana uprkos dobrim rešenjima u odbrani ostala bleda u napadu i nije mogla da realizuje zadatke trenera Obradovića.

Imala je šansu Zvezda da krajem treće i početkom četvrte četvrtine stigne na jednocifren zaostatak, ali su Nando de Kolo, Bartel i Bobi Dikson vraćali Feneru dvocifrenu prednost.

Fener je do prve pobede u Evroligi vodio bivši Zvezdin igrač Lorenzo Braun sa 17 poena, Edgaras Ulanovas je dodao 13, poen manje je ubavio Nando de Kolo , a dvocifren je bio i Bobi Dikson sa 11 poena.

U redovima Zvezde istakao se Džordan Lojd sa 15 poena, dok je Lengston Hol ubacio 12.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Baskoniju, dok će Fener u goste Efesu.

Tok meča možete pratiti i na našem sajtu:

Pre zvaničnog početka utakmice kapiten Crvene zvezde Branko Lazić održao je govor u znak sećanja na preminulog Majkla Odža, a meč je počeo minutom ćutanja.

Ekipa Saše Obradovića je bolje počela duel u Istanbulu, ali je Fenerbahče agresivnom igrom lako uspevao da sustigne minimalan zaostatak i posle nešto više od pet minuta igre stigne do 10:10.

Raspucane su bile obe ekipe u nastvaku prve donice, Zvezda nije promašila iz igre (5/5), ali je pogodila samo tri trojke iz 10 pokušaja.

Bobi Dikson je u završnici prve četvrtine pogodio dve važne trojke za 24:20 posle uvodnih 10 minuta.

Lengston Hol je držao Zvezdu u životu, pošto je Fener drugu četvrtinu bolje otvorio i posle dva minuta igre imao 28:22.

Zakucavanjem Kuzmića je Zvezda prišla na 28:24, a trener Fenera Igor Kokoškov zatražio je tajm-aut.

I u nastavku je Fener kontrolisao meč i koristio greške crveno-belih i polovinom druge deonice stigao do 32:25.

Zvezdini problemi u napadu i pad u igri obeležili su završnicu druge četvrtine, što je ekipa Igora Kokoškova pametno koristila.

Dejan Davidovac je dva i po minuta pre kraja poluvremena pogodio trojku za 35:28, ali nisu crveno-beli to iskoristili da uđu u seriju.

Brzo je Fener vratio dvocifrenu prednost i na pauzu otišao sa 12 poena prednosti (42:30).

Početkom drugog poluvremena pogađali su Lorenzo Braun i Ulanovas za +16 Fenera posle dva minuta igre u drugom delu utakmice.

Zvezda je podigla nivo igre u odbrani, ali i dalje je ekipa Saše Obradovića bila bleda i nepovezana u napadu.

Bobi Dikson je trećom trojkom na meču povisio na 53:35 iz teške pozicije za šut, tri minuta pre kraja treće deonice.

Veseli se pobrinuo za +20 košem iz igre – 55:35.

Poslednju četvrtinu Zvezda je počela serijom 5-0 i uspela da priđe na -11, ali je trener Igor Kokoškov prekinuo seriju crveno-belih i zatražio tajm-aut.

Bivši igrač Crvene zvezde Lorenzo Braun pogodio je trojku za 60:46.

Nikako nije Zvezda mogla do jednocifrenog zaostatka, iako je imala svoje šanse.

Šest minuta do kraja utakmice Fenerbahče je vodio 62:48.

Odbio je Fener i poslednje nalete Crvene zvezde, Nando de Kolo je pogodio za dva, a Bartel za tri i tako su doneli +17 turskom timu – 67:50.

U istom ritmu Fener je i priveo utakmicu kraju, a trener Igor Kokoškov nije mnogo rotirao standardno dobru evroligašku postavu istanbulske ekipe.