Crnogorski paraatletičari osvojili tri medalje u Kruševcu

Atletika 21. maj 202316:58 0 komentara
POKCG

Crnogorska atletičarka Marijana Goranović osvojila je bronzanu medalju u bacanju diska, dok su Vlado i Marko Terić u istoj disciplini nastup na sankcionisanom mitingu u Kruševcu završili sa novim ličnim rekordima. Na mitingu u Kruševcu do medalja su stigli Maja Rajković i Danilo Gojković.

Goranović je do odličja u kategoriji F40-41 (osobe niskog rasta) došla hicem od 18 metara i 65 centimetara. U istoj kategoriji, Marko Terić je disk bacio 17 metara i 41 centimetar, a njegov brat Vlado 17,21 metar.   U toj disciplini takmičio se i Ermin Slaković i nastup završio sa rezultatom 15,76 metara.

Marijana Goranović
AP Photo/Eugene Hoshiko

U bacanju kugle takmičenje je održano u spojenim kategorijama, a crnogorski predstavnici ostali su bez plasmana na pobedničko postolje. Miloš Spaić (F11 – osobe bez vida) ostvario je rezultat 10,93 centimetra. Marko Terić je kuglu bacio 6,86, Vlado 6,55, a Slaković 6,11 metara.

Kao drugoplasirana nastup je dan ranije završila Maja Rajković, dok je Danilo Gojković bio treći u bacanju koplja.

POKCG

Rajković, koja se takmičila u bacanju koplja iz specijalizovane stolice (kategorija F54), nastup je završila hicem od 13 metara i 56 centimetara. Preko 13 metara bila su joj tri hica, od šest koliko je bacila u Kruševcu.

U istoj disciplini, plasman na pobedničko postolje izborio je i Danilo Gojković (kategorija F34), koje je koplje bacio 19,49 metara. Crnogorske takmičare u Kruševcu predvodio je trener Veljko Čegar.

„Organizator mitinga bio je Paraolimpijski komitet Srbije, a nastup naših takmičara finansira se po programu POK-a, koji je podržalo Ministarstva sporta i mladih u 2023. godini“, saopšteno je iz krovne sportske asocijacije osoba sa invaliditetom.