Valteri Botas će dugo pamtiti trku za Veliku nagradu Austrije. Vozač Vilijamsovog tima u šampionatu Formule 1 startovao je sa druge pozicija na „Red Bul ringu“, a trku završio kao treći, iza tandema Mercedesa Nika Rozberga i Luisa Hamiltona. Fincu je ovo bio prvi podijum u karijeri.
– Teško je da opišem kako se osećam – priznao je 24-godišnji Finac koji je prvi put u karijeri dobio priliku da proba šampanjac na podijumu.
– Ovo je najbolji šampanjac koji sam ikada probao. Sav trud koji tim ulaže tokom sezone isplati se u ovakvim momentima. Felipe (Masa – na kraju četvrti) i ja smo osvojili dosta bodova i to je odličan rezultat za tim. Ako se uzme u obzir gde je tim bio pre 12 meseci, a gde sada svi možemo da budemo ponosni – zaključio je Botas, trenutno sedmi u generalnom plasmanu.
Tim Vilijamsa je na petoj poziciji u konkurenciji konstruktora, a prilika za osvajanje novih bodova je trka u Velikoj Britaniji, zakazana za 6. jul.
(Fot Beta/AP Photo/Darko Vojinovic)
Author: Sportal.rs
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC






