Fernandes se odbranio od Gardnera za trijumf u Mizanu

Moto GP 19. sep 202113:13 > 14:11 0 komentara
Raul Fernandez
AJO Motorsport

Vozač Red Bul KTM Ajo tima Raul Fernandes upisao je šestu pobedu ove sezone pošto je slavio na 14. rundi sezone Moto2 kategorije Svetskog šampionata, Velikoj nagradi San Marina.

Mizano 2021.

Mladi Španac, inače debitant u srednjoj klasi, slavio je na stazi „Marko Simončeli“ sa četiri desetinke prednosti u odnosu na timskog kolegu Remija Gardnera. Njima dvojici se na podijumu pridružio vozač Aspara Aron Kane, koji je bio desetinku i po iza Australijanca.

Fernandes je odvozao sjajnu trku u Mizanu, a iako se pred poslednji krug činilo da ima više nego dovoljnu prednost, ispostavilo se da nije sve rešeno. Gardner je počeo da ga izaziva, pošto je pretekao Kanea krug i po kre kraja, i prišao mu je na manje od pola sekunde, a njihova borba je rešena pred sam cilj, kada je australijski motociklista malo posustao. Kane je pokušao to da iskoristi i vrati se na drugu poziciju, ali se vozač Red Bul KTM Ajo tima odbranio.

Četvrto mesto zauzeo je Sem Lous iz Mark VDS rejsinga, koji je poveo od starta, ali je jedna greška omogućila njegovim rivalima da ga posle nekoliko krugova preteknu. Britanca je sledio vozač Skaj VR46 tima Marko Beceki, ispred Augusta Fernandesa, Aija Ogure i Ćavija Vjerhea. Najbolju desetoricu kompletirali su Fabio di Đanantonio i Ćelestino Vijeti.

Četiri trke pre kraja sezone, Gardner na čelu generalnog plasmana ima 271 bod, 34 više od Raula Fernandesa, dok je Beceki treći sa 190.

Svetski šampionat nastavlja se 3. oktobra trkom za Veliku nagradu Amerika u Ostinu.