Garsija u Ostinu do prvenca u Moto2

Moto GP 14. apr 202420:16 0 komentara

Vozač MT Helmetsa Serhio Garsija došao je do prve pobede u karijeri u Moto2 kategoriji pošto je slavio na trećoj trci sezone, Velikoj nagradi Amerika.

Garsija je prethodno imao sedam trijumfa u Moto3 kategoriji, u kojoj je pre dve godine bio vicešampion, a prvenac u srednjoj klasi upisao je na svojoj 23. trci u njoj.

VN Amerika

Španac je slavio sa pola sekunde prednosti u odnosu na domaćeg vozača Džoa Robertsa, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Fermin Aldeger iz Spid Apa.

Bez sumnje, Garsija je odvozao jednu od svojih najboljih trka u karijeri, pošto je poveo posle starta sa treće pozicije. Osvajač pola Aron Kane je loše krenuo, isto kao i Aldeger, koji se našao uz njega na startu, a vrlo brzo se probio Roberts. Dok je Garsija povećavao svoju prednost, koja je tek u finišu smanjena zbog njegovog slavlja, Roberts i Aldeger su vodili veliku bitku, a na kraju je njih dvojicu delilo skoro tri sekunde, ali američki motociklista nije izazvao pobednika.

Najbolji među ostalima bio je drugi vozač Spid Apa Alonso Lopes, ispred Robertsovog timskog kolege Markosa Ramiresa i Denisa Fođe iz Italtransa, koji je dugo bio treći, ali je posustao u finišu trke. Sedmo mesto zauzeo je Ai Ogura, ispred Džeremija Alkobe, a top10 upotpunili su Aron Kane i Ćelestino Vijeti. Prošlogodišnji vicešampion Toni Arbolino bio je 11, više od 13 sekundi iza Garsije.

Garsija na prvoj poziciji u šampionatu sada ima 51 bod, dva više od Robertsa, a slede ih Lopes i Kane sa po 38.

Svetski šampionat se nastavlja Velikom nagradom Španije od 26. do 28. aprila, uz prenose na Sport Klubu.