Nikola Vučević je obeležio protekli period između dva košarkaška pregleda, kada je učinak igrača iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije u pitanju.

Pored Vučevića pažnju na sebe je skrenuo i Emir Sulejmanović koji je dao doprinos na putu ka pobedio ekipe Bilbao nad Realom. Odlični su bili Ivan Maraš, Vladimir Mihailović, Nenad Dimitrijević, Elmedin Kikanović, Džanan Musa…

Reprezentativac Crne Gore Nikola Vučević odigrao maestralno protiv Filidalefije i Vašingtona, bio centralna figura, a njegov Olando je stigao do dve uzastopne pobede. Ovakav epilog je sigurno silno obradovao i samog centra, koji od početka sezone igra na vrhunskom nivou, a ponovo je istakao kandidaturu za mesto na Ol stars meču, ali sada, ponovo može da se nada da će igrati i u plej-ofu jer je Orlando počeo da pobeđuje. Vučević je protiv Filadelfije imao 25 poena i 12 skokova, a protiv Vašingtona 30 poena uz 17 skokova.

Za fantastične igre u protekloj nedelji Vučević je nagrađen priznanjem za najboljeg igrača nedelje u Istočnoj konferenciji, dok je na Zapadu to bio Džejms Harden. Vučević je treći put u karijeri igrač nedelje u NBA.

Marko Todorović je u Kini takođe odigrao dva meča. Nije se radovao pobedili, bolji su bili Šandong i Žejing. U prvom meču, reprezentativac Crne Gore je imao dabl-dabl učinak, a u drugom ga nije bilo u sastavu tima. S obzirom da se ne navodi da je u pitanju odluka trenera, gotovo je izvesno da se radi o povredi.

Duel saigrača iz reprezentacije Crne Gore u Španiji, Bojana Dubljevića i Nemanje Radovića, pripao je Dubljeviću, Valensije je ubedljivo pobedila Saragosu na svom parketu, a Dubljević i Radović su bili sasvim solidni.

Ivan Maraš je imao dabl-dabl učinak, a ogroman doprinos na putu ekipe Alstara ka pobedi u Belgiji dao je i Vladimir Mihailović. Amin Hot i Marko Perović su nastavili sa odličnim partijama u Slovačkoj. Pomenuti tandem je bio najzaslužniji za ubedljivu pobedu ekipe Levica, a odličan je bio i Goran Martinić čiji se Voluntari radovao pobedi u Rumuniji.

Jusuf Nurkić je i dalje na listi povređenih u Portlandu. S druge strane, Džanan Musa je dobio priliku u Bruklinu i koristi je veoma dobro. U proteklih sedam dana, bio je u sastavu tima koji je poražen od Jute, a slavio protiv Čikaga. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je slobodno se može reći opravdao minutažu koju je dobio, mada je jasno da Musa može mnogo, mnogo bolje.

Emir Sulejmanović nije bio centralna figura, ali je dao značajan doprinos na putu ka pobedi izabranika Aleksa Mumbrua, košarkaša iz Bilbao nad Realom iz Madrida. Alen Omić je zajedno sa internacionalcem iz Makedonije Nenadom Dimitrijevićem dao značajan doprinos na putu Huventuda ka pobedio protiv ekipe Tenerifa koje su jedan od rivala Mornara u FIBA Ligi šampiona.

Elmedin Kikanović je nastavio sa odličnim partijama u dresu novajlije u elitnom društvu, ekipe Ormana, koja je na krilima Kikanovića i njegovog dabl–dabl učinka stigla do nove pobede.

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) pobeda nad Filadelfijom 112:97, 25 poena (11-18 iz igre), 12 sk, 2 as za 33 minuta, pobeda nad Vašingtonom 125:121, 30 poena (11-14 iz igre), 17 sk, 6 as za 33 minuta, poraz od Indijane 109:102, 18 poena (8-17 iz igre), 17 sk, 3 as za 34 minuta.

Kina

Marko Todorović (Tianđin), poraz u gostima od Šandonga sa 96:82, 18 poena (3-10 iz igre), 12 sk, za 23 minuta, poraz kod kuće od Žejinga sa 105:94, nije bio u sastavu tima.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), pobeda kod kuće nad Saragosom 92:74, 5 poena (2-5 iz igre), 4 sk, 5 as za 14 minuta.
Dino Radončić (Mursija), poraz od gostima od Gran Kanarije sa 84:79, bez poen (0-4 iz igre), 1 sk, za 16 minuta.
Nemanja Radović (Saragosa), poraz u gostima od Valensije sa 92:74, 8 poena (3-9 iz igre), 6 sk, 3 as za 19 minuta.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), pobeda na svom parketu protiv Mursije sa 84:79, nije bio u sastavu tima.

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), poraz na svom parketu od Sibijua sa 77:59, 8 poena (2-10 iz igre), 8 sk, za 31 minuta.
Maksim Šturanović (Pitešti), poraz u gostima od Steaue sa 94:81, nije bio u sastavu tima.
Goran Martinić (Voluntari), pobeda na svom parketu protiv Mirkuree sa 102:65, 14 poena (5-6 iz igre), 3 sk, 8 as za 18 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), utakmicu protiv Dinama iz Bukurešta igra 20. novembra.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), poraz u gostima od ekipe Rilski sa 91:68, nije bio u sastavu tima.
Mihailo Sekulović (Balkan Botevgrad), pobeda u gostima nad Levskim sa 76:73, 6 poena (3-5 iz igre), 2 sk, 2 as za 16 minuta.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice), pobeda na svom parketu protiv Prievidzea sa 86:66, 15 poena (4-8 iz igre), 4 sk, 6 as, za 22 minuta.
Marko Perović (Levice), pobeda na svom parketu protiv Prievidzea sa 86:66, 5 poena (2-6 iz igre), 3 sk, 2 as za 25 minuta.

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), pobeda na svom parketu protiv Antverpena sa 85:71, 17 poena (5-9 iz igre), 15 sk, 3 as za 28 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), pobeda na svom parketu protiv Antverpena sa 85:71,12 poena (4-7 iz igre), 4 sk, 6 as za 23 minuta.

Danska i Norveška

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), pobeda na svom parketu protiv Kopenhagena sa 71:65, 4 poena (1-2 iz igre), 2 sk, 2 as za 8 minuta.
Miko Novović (Nestved), poraz u gostima od Horsensa sa 97:67, 6 poena (2-7 iz igre), 5 sk, 2 as za 14 minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), poraz u gostima od Vivej Rivijere sa 81:70, 10 poena (4-9 iz igre), 9 sk, za 19 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), poraz u gostima od Starvingsa sa 80:71, 2 poena (1-3 iz igre), 1 sk, 1 as za 12 minuta.

Gruzija

Miloš Pajović (Kutaisi), poraz kod kuće od Abhazetija sa 74:63, 9 poena (4-10 iz igre), 6 sk, za 35 minuta.
Zoran Vilotijević (Kaktus), poraz na svom parketu od Olimpije sa 74:70, 10 poena (4-6 iz igre), 10 sk, za 28 minuta.

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), pobeda na svom parketu protiv Burse sa 80:59, 6 poena (3-6 iz igre), 1 sk, 2 as za 12 minuta.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), poraz u gostima od Ifestosa sa 85:59, 13 poena (6-9 iz igre), 4 sk, 2 as za 24 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), poraz na svom parketu od Portoa sa 82:78, 14 poena (5-12 iz igre), 6 sk, za 30 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), ne igra zbog povrede;
Džanan Musa (Bruklin Nets), poraz od Jute sa 119:114, 9 poena (4-5 iz igre), 1 as za 16 minuta, pobeda nad Čikagom sa 117:111, 5 poena (2-9 iz igre), 7 sk, 5 as za 30 minuta.

Ethan Miller/Getty Images

Španija

Alen Omić (Huventud), pobeda na svom parketu protiv Tenerifa sa 77:73, 8 poena (3-6 iz igre), 7 sk, 2 as za 27 minuta.
Ajdin Penava (Baskonija), poraz na svom parketu od Fuenlabrade sa 92:80, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), pobeda u gostima nad Baskonijom sa 92:80, bez učinka za 2 minuta.
Emir Sulejmanović (Bilbao), pobeda kod kuće nad Realom sa 82:81, 4 poena (2-6 iz igre), 5 sk, za 15 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), poraz na svom terenu od Breogana sa 87:71, 9 poena (1-6 iz igre), 3 sk, za 32 minuta.
Boris Barać (Palma de Majorka, druga liga), pobeda u gostima nad Marinom sa 90:77, 4 poena (1-1 iz igre), 4 sk, 2 as za 12 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), pobeda na svom parketu protiv Ljeide sa 86:47, 3 poena (0-4 iz igre), 3 sk, za 16 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga) poraz u gostima od Korunje sa 82:76, nije bio u sastavu tima.

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), pobeda u gostima na Tofašom 82:76, nije bio u sastavu tima.
Elmedin Kikanović (Orman), pobeda kod kuće nad Behčeširom sa 108:93, 27 poena (12-19 iz igre), 10 sk, 4 as za 36 minuta.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda na svom parketu protiv Bajrota sa 91:79, nije bio u sastavu tima zbog povrede.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), pobeda na svom terenu protiv Ulma sa 88:83, nije bio u sastavu tima.

KK Budućnost Voli

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), narednu utakmicu igra 24. novembra.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda u gostima protiv Sent Peltena sa 106:86, nije bio u sastavu tima.
Ivan Mikulić (UBSC, Grac), pobeda na svom parketu protiv Timbervulvsa sa 88:72,nije bio u sastavu tima.
Davor Lamešić (Vels), pobeda na svom parketu protiv Kapfenberga sa 67:58, nije bio u sastavu tima.

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), poraz u gostima od Levica sa 86:66, 15 poena (6-11 iz igre), 4 sk, 3 as.
Dejan Jeftić (Žilina), poraz u gostima od ekipe Nove Ves sa 94:82, 15 poena (6-15 iz igre), 6 sk, za 27 minuta.

Švajcarska

Almir Hasandić (Vevej Rivijera), pobeda kod kuće nad Masanjom sa 81:70, 14 poena (5-14 iz igre), 5 sk za 32 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), poraz na svom parketu od Friburga sa 76:73, nije bio u sastavu tima.

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), poraz u gostima od Efestosa sa 85:59, 16 poena (5-9 iz igre), 7 sk, 3 as za 31 minut.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), pobeda u gostima nad Trstom sa 89:85, nije bio u sastavu tima.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), pobeda u gostima nad ekipom Brno sa 72:63, 11 poena (4-9 iz igre), 12 sk za 29 minuta.
Obrad Tomić (Akademik Bulteks), pobeda u na svom parketu protiv ekipe Černo More sa 84:81, 19 poena (9-10 iz igre), 9 sk, 3 as za 29 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), pobeda na svom parketu protiv Tenerifa sa 77:73, 7 poena (3-9 iz igre), 2 sk, 3 as, za 18 minuta.