Furija furiozno zakazala okršaj sa Hrvatskom

Vesti EURO 23. jun 202120:11 > 20:12 5 komentara
Slovačka Španija
REUTERS/Jose Manuel Vidal

U mečevima poslednjeg kola Grupe E EURO 2020 Španija i Švedska zabeležili su pobede, Španija protiv Slovačke 5:0, Švedska protiv Poljske 3:2 i izborili plasman u osminu finala.

Španci su se mučili dobrih pola sata protiv Slovačke. Tačnije, mučio ih je Martin Dubravka. Prvo je odbranio penal Alvaru Morati, zatim je imao još nekoliko intervencija. Ali sudbina je htela da upravo on otvori seriju golova Crvene furije. Prvo je u 31. minutu, u stilu legendarnog golmana Bajerna Aumana 1991. ugurao loptu u sopstvenu mrežu. Do poluvremena je napravio još jednu grešku i dozvolio Laportu da duplira prednost.

Mentalno srušena Slovačka bila je lak plen za Furiju u drugom delu, a golove su redom postizali Sarabija, Feran Tores i autogol Kucka. Ovako ubedljiva pobeda Španiji ipak nije bila dovoljna za prvo mesto, pošto je Švedska, posle dosta peripetija, ipak pobedila Poljsku. Forsberg je golovima doneo 2:0 reprezentaciji Tri krune, ali je onda uzvratio Levandovski sa takođe dva gola. Ipak, pobedu Šveđanima i na kraju prvo mesto doneo je Klason u nadoknadi vremena.

Ovakvi rezultati najviše su obradovali Ukrajinu, koja je kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije izborila plasman u osminu finala. Švedska je sada zakazala okršaj u osmini finala 29. juna najverovatnije upravo protiv Ukrajine 29. juna u Glazgovu (ovo može da se promeni samo ukoliko Portugalija izgubi od Francuske četiri gola razlike). Dok Španiju čeka duel protiv Hrvatske u Kopenhagenu 28. juna.

Švedska – Poljska 2:2

Španija 5 (6:1), Švedska 5 (3:2), Slovačka 3 (2:7), Poljska 2 (4:5)

Tok meča:

Rasplet najluđe grupe možete pratiti u direktnim prenosima na Nova S (Slovačka – Španija) i Sport Klubu 2 (Švedska – Poljska) sa početkom od 18 časova.

Tok meča:

2′ GOOOLLLL!!!!! Prvi gol viđen je u Sankt Peterburgu. Iako je Švedska obezbedila plasman u osminu finala, a Poljacima je pobeda imperativ, reprezentacija Tri krune došla je prva do gola, a strelac je Forsberg.

12′ Na asistenciju VAR Španija je dobila penal. Ali ni drugi put bela tačka nije donela sreću Crvenoj furiji, pošto je udarac Alvara Morate Martin Dubravka odbranio.

18′ Velika šansa za Poljsku, ali je Levandovski pogodio prečku.

24′ Novi duel Dubravke i Morate dobija golman Slovačke, koji je definitivno prvo ime meča. Šutirao je Morata sa distance, jako, ali ipak po sredini, tako da Dubravka nije imao previše problema.

31′ GOOOOLLLLL!!!!! Kakva nesreća junaka prvih pola sata u Sevilji Martina Dubravke. Posle šuta Sarabije i pogođene prečke, lopta je padala ka Dubravki, kome je očigledno zasmetalo sunce i reagovao je kao svojevremeno, pre ravno 30 godina golman Bajerna Auman na Marakani u legendarnom polufinalu Kupa evropskih šampiona Crvena zvezda – Bajern.

45′ GOOOLLLLL!!!!!! Dubravka više ne može da se sastavi. Posle jednog kornera, bio je potpuno neodlučan, a to je iskoristio Emerik Laport i postigao prvi gol za reprezentaciju.

Poluvreme. Švedska vodi 1:0 protiv Poljske, Španija protiv Slovačke  2:0 i te dve reprezentacije ovim rezultatima jedine iz Grupe E idu u osminu finala.

56′ GOOOOLLLLL!!!!!! Španija vodi 3:0 i praktično je obezbedila osminu finala. Strelac trećeg gola je Sarabija posle sjajne asistencije Đordija Albe. U isto vreme Švedska dolazi do 2:0 protiv Poljske, a strelac je ponovo Forsberg. Po sadašnjem stanju stvari Španija će u osmini finala ići na Hrvatsku.

61′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Brzo odgovaraju Poljaci, a strelac je Robert Levandovski. Smanjuju na 2:1, ali da bi išli u osminu finala moraju potpuno da preokrenu rezultat.

65′ Poljaci su ekspresno došli do 2:2. Međutim, gol Svirčoka je poništen zbog ofsajda.

66′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Samo što je ušao u igru umesto maleroznog Morate, Feran Tores je postigao gol za 4:0.

71′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Španija vodi 5:0. Poput njegovog prezimenjaka Ferana i Pau Tores čim je ušao bio je blizu postizanja gola. Tačnije, uputio je udarac glavom, ali gol nije njemu pripisan, jer je loptu u mrežu ugurao Kucka.

84′ GOOOOOLLLLL!!!!!! Poljska se vraća. Levandovski postiže drugi gol na meču i Poljacima treba još samo jedan da bi na kraju ipak izborili osminu finala.

90′ GOOOOLLLLL!!!!!!!! Švedska ipak dolazi do pobede i prvog mesta, pošto je Klason iz kontre, na novu asistenciju Koluševskog dolazi do gola

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)