Cvajta: HSV remizirao i sačuvao tron

Bundesliga 9. okt 202218:21 0 komentara
Hamburger SV
Guliver Image

Uprkos šokantnom remiju protiv Kajzerslauterna (1:1), u 11. kolu Cvajte, fudbaleri Hamburgera sačuvali su tron.

Šokantan – jer je u finišu domaći tim u razmaku od 85 sekundi promašio jedanaesterac i primio gol! Najpre se Kitel, u 81. minutu, nije snašao sa bele tačke, da bi već u sledećem, posle brze akcije i asistencije Redonda, Lobinger postavio konačnih 1:1.

Povezano

HSV je vodio od sredine prvog poluvremena, zahvaljujući kreaciji Glacela.

Darmštadu je bio dovoljan „minimalac“ protiv Fortune za sigurno drugo mesto. Trijumf je potpisao Fajfer, na asistenciju Holanda.

Sigurni su bili i fudbaleri trećeplasiranog Hajdenhajma na domaćem terenu, protiv Hanovera (2:1). Gosti su imali snage samo za počasan gol, preko Teuherta, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Pobedu ekipe iskusnog trenera Franka Šmida najavili su Tomala (32) i Kleindinst (61).

Najviše golova viđeno je u duelu Nirnberga i Holštajn Kila (2:3). „Crveni“ su prvo poluvreme rešili u svoju korist, pogodio je Tempelman u finišu prvog poluvremena. Posle odmora – veliki preokret. Dvostruki strelac Skribski i Rese, obezbedili su do 80.minutu gostima 3:1. Konačan rezultat postavio je Dafner u finišu utakmice.

Slavili su i fudbaleri Sandhauzena, protiv Magdeburga – 1:0. Pobednika je odlučio Kinsombi, golom u 74. minutu.

Najubedljiviji trijumf u gostima upisao je Paderborn, u Roštoku (3:0). Posrnula Hanza kapitulirala je posle golova Šalenberga (19), Leiperca (80) i Piringera (88).

Pobednika nije bilo ni u duelu Regenzburga i Grojter firta (2:2).

Fudbalerima Braunšvajga bilo je dovoljno 15 minuta furiozne igre u finišu da nadoknade minus od Sankt Paulija (2:1).

Karlsrue je pobedio Arminiju u Bilefeldu (2:1).