Joveljić strelac i protiv Salcburga! Srbin drugi strelac BL

Ostale lige - Fudbal 25. apr 202118:42 > 19:01 0 komentara
Dejan Joveljić
Jan Woitas/dpa via AP

Fudbaleri Salcburga pobedili su Volfsberger na gostovanju u 27. kolu Lige za šampiona rezultatom 2:1 i napravili veliki korak ka odbrani titule.

Salcburg je lider sa 38 bodova, osam manje ima Rapid iz Beča, dok je Volfsberger peti sa 22 i očekuje ga borba za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Sjajni Zambijac Patson Daka 24. golom u sezoni doneo je prednost gostima u 13. minutu, ali je Volfsberger brzo izjednačio. Igrao se 29. minutu kada je mladi srpski napadač Dejan Joveljić savladao Cicana Stankovića za 1:1.

Dvadesetjednogodišnjem Joveljiću, koji je prošlog leta iz Ajntrahta došao na pozajmicu u austrijski klub, to je bio 14. pogodak u sezoni u 27. meču, odnosno treći u poslednja tri duela. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde deli drugo mesto na listi strelaca sa još trojicom igrača.

Sva tri boda Salcburgu obezbedio je nemački internacionalac Mergin Beriša u 48. minutu, a gosti nisu popustili uprkos činjenici da su od 72. minuta igrali bez isključenog Francuza Antoana Bernede.

Salcburg će u sledećem kolu dočekati Volfsberger.

Rapid je na svom stadionu bio ubedljiv protiv Tirola 4:0, a meč je prelomio u poslednjih u periodu od 81. do 86. minuta kada je postigao tri gola. Tim iz Beča poveo je u 21. minutu autogolom Rafaela Behuneka, a u finišu su Jusuf Demir sa dva i Erčan Kara do vrha napunili mrežu Benjamina Ožegovića.

Šturm je u Gracu bio bolji od LASK 3:1 i na trećoj poziciji prestigao je današnjeg rivala.