Salcburg silovit, LASK sanja Evropu

Ostale lige - Fudbal 20. mar 202216:22 > 18:53 0 komentara
fudbalska lopta Austrija
Shutterstock Images/By Vaclav Sonnek

Odigran je jedan meč 24. kola doigravanja za opstanak u Bundesligi Austrije. Između Hartberga i LASK nije bilo ni pobednika, a ni golova. Što se tiče doigravanja za titulu Red Bul Salcburg došao je do nove pobede, ovog puta u gostima protiv Volfsbergera 4:1.

Sve dileme oko pobednika Red Bul je rešio u prvih 45 minuta. Vodio je 3:0 na poluvremenu golovima Okafora, Adamua i Kristensena. Na 4:0 povisio je Kjergor u 68. minutu, a konačan rezultat postavio je Perec počasnim golom za Volfsberger u 87. minutu.

Pobedu je zabeležio i prvi konkurent Red Bulu Šturm, pošto je bio bolji od Klagenfurta 3:1. U velikom bečkom derbiju Rapid i Austrija odigrali su nerešeno 1:1.

Prošlih sezona LASK je bio pri vrhu austrijskog fudbala, ali ove su se stvari promenile. Mora da igra doigravanje za opstanak, ali san o Evropi i dalje živi.

Jer najbolja ekipa u ovom društvu pored opstanka, obezbeđuje i baraž za Ligu Konferencije. A u toj borbi najbolje stoji upravo tim iz Linca.

Zbog toga je važan bod koji je osvojen u gostima protiv Hartberga. U utakmici u kojoj nije bilo previše sadržaja, na kraju ni golova, LASK ipak može biti zadovoljniji bodom, jer je ostao na prvom mestu. Pride, ima šest bodova više od Altaha koji je poslednji, a samo to mesto vodi u niži rang. Sa druge strane, Hartberg je na samo tri boda od dna.