Pet golova Austrije za 19 minuta

Ostale lige - Fudbal 20. feb 202121:28 > 21:29 0 komentara
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Austrije i Sankt Peltena ostvarili su pobede u mečevima 18. kola austrijske Bundeslige, dok je duel između Hartberga i Rida završen nerešenim rezultatom.

Austrija je na svom terenu prekinula niz od tri utakmice bez trijumfa i sa ubedljivh 5:1 savladala je ekipu Altaha.

Gosti su na poluvremenu vodili golom Obasija u 25. minutu, ali je ekipa iz prestonice u nastavku zaigrala mnogo bolje i efikasnije. Raspoloženi Fic je izjednačio tek što je počelo drugo poluvrememe, a isti igrač je u 56. minutu preokrenuo rezultat na 2:1.

Do kraja meča Šosvendter i Sarkarija sa dva gola su svom timu doneli ubedljiv trijumf. I sve to za svega 19 minuta.

U finišu duela isključen je igrač Altaha Emir Karić.

Austrija je sedma sa 21 bodom, a Altah na deoni poslednje pozicije sa Admirom sa 12 bodova.

Sankt Pelten je do tri boda na gostovanju Tirolu došao golom Šulca u 72. minutu, dok su Hartberg i Rid odigrali 1:1.

Rid je poveo u 3. minutu pogotkom Nuca, a Dario Tadić je izjednačio u 28. minutu.