Poraz Austrije posle preokreta, sledi baraž sa Hartbergom

Ostale lige - Fudbal 21. maj 202121:35 > 21:39 0 komentara
Paolo Bruno/Getty Images

U meču 32. kola austrijske Bundeslige odnosno desetoj rundi plej-auta Rid je posle preokreta savladao bečku Austriju rezultatom 3:2.

Austrija

Gosti su poveli pogotkom kapitena Grinvalda u 17. minutu dok je majstorijom iz slobodnog udarca vođstvo duplirao Aleksandar Jukić.

Međutim, tim Andreasa Herafa u meču bez rezultatskog značaja želeo je po svaku cenu da povratničku sezonu u elitu okonča trijumfom.

Preokret je najavio Gril u 79. minutu, a preostala dva gola viđena su u nadoknadi. Najpre je Bajić bio precizan posle solo prodora, da bi preokret kompletirao rezervista Kerhe, dva minuta nakon što je ušao u igru.

Ovim ishodom i pobedom Hartberga na gostovanju Sankt Peltenu, u polufinalu baraža za plasman u Evropu očekuje nas susret u kojem Hartberg dočekuje Austriju. Pobednik tog meča odigraće finalni dvomeč protiv petog tima iz plej-ofa za titulu šampiona.

Odranije je poznato da će iz lige ispati Sankt Pelten.

Rezultati poslednjeg kola plej-auta: Sankt Pelten – Hartberg 0:1, Rid – Austrija Beč 3:2,  Admira – Altah 1:1.

Konačna tabela: Hartberg 32, Austrija Beč 29, Rid 25, Altah 23, Admira 19, Sankt Pelten 13.