Salcburg ne „štuca“ – 7/7; Belaković strelac za Hartberg

REUTERS/Leonhard Foeger

Tri meča sedmog kola austrijske Bundeslige igrala su se u subotu, a aktuelni šampion Red Bul Salcburg kao gost je rezultatom 3:1 (1:0) savladao Tirol i nastavio sa maksimalnim učinkom na startu sezone.

Bila je to sedma pobeda za ekipu mladog stručnjaka Matijasa Jajsla u isto toliko mečeva, pa su na čelu tabele sa čak deset bodova više i utakmicom više u odnosu na prvog pratioca Šturm iz Graca.

Austrijska Bundesliga:

Gosti su došli u prednost u 28. minutu preko Čukubujkea Adamua, a Bror Blum je u 54. izjednačio. Ipak, pogocima Noe Okafora u 80. i Slovenca Benjamina Šeška u 83. minutu Salcburg je došao do nova tri boda.

U narednom kolu Red Bul dočekuje bečki Rapid, dok će pretposednji Tirol, koji ima samo pet bodova, gostovati Šturmu u Gracu.

Admira je na gostovanju Rapidu u prestonici slavila posle preokreta rezultatom 2:1 (0:1). Strelac za poraženi tim bio je vezista iz BiH Srđan Grahovac, dok su golove za pobednički tim postigli Keršbaum i Cviršic.

Hartberg je u Volfzbergeru bio bolji od domaćina 3:1 (2:0), a golove su postigli Roter, Nemanja Belaković (bivši igrač OFK Beograda i Čukaričkog) i Šmerbok za pobednički sastav.