Salcburg razočarao, prvenac Stojkovića za pobedu Rapida

Ostale lige - Fudbal 20. nov 202119:38 > 19:38 0 komentara
Srdjan Stevanovic/Getty Images

U subotu su odigrana tri meča 15. kola austrijske Bundeslige i viđena su samo dva pogotka.

Lider prvenstva Salcburg pred svojim navijačima remizirao je sa Admirom 0:0, a gotovo neverovatan je podatak da je aktuelni šampion odigrao nerešeno treći put u poslednjih pet kola.

Salcburg je ubedljivo prvi sa 29 bodova, dok je Admira bez trijumfa već pet kola (tri remija i dva poraza) i sa 15 bodova je deveta.

Rapid je u Beču savladao Altah golom Filipa Stojkovića u 47. minutu. nekadašnjem fudbaleru Crvene zvezde to je prvi pogodak od kako se 2019. sa „Marakane“ preselio u Austriju.

Ekipa iz prestonice je peta sa 19 bodova, a Altah na deobi poslednje pozicije sa 13.

Rid je na svom stadionu bio bolji od Hartberga 1:0. Gol odluke postigao je Ante Bajić u 35. minutu. Nikola Stošić je odigrao celu utakmicu za domaće.

Rid je četvrti sa 20 bodova, a gosti sedmi sa 17.