Salcburg rutinski protiv Rida, sve rešio za poluvreme

REUTERS/Leonhard Foeger

U meču 14. kola austrijske Bundeslige, fudbaleri Salcburga opravdali su epitet favorita i rutinski rezultatom 3:0 pobedili goste iz Rida.

Prvi gol na Red Bul areni u 15. minutu postigao je desni bek Rasmus Kristensen, odličnim udarcem s ivice kazenog oprostora. Defanzivcu iz Danske to je boki drugi gol u tekućoj sezoni.

Najefikasniji strelac lige Seku Koita duplirao je prednost crvenih bikova u 29. minutu, 11. golom u ligi.

Konačan rezultat postavljen je u prvom minutu nadoknade kada je Petson Daka pogodio metu nakom odličog pasa koji mu je poslao Koita. To je deseti gol za zambijskog napadača. Salcburg je 26. put zaredom uspeo da ostane neporažen protiv Rida na svom terenu, što je klupski rekord.

Ovim trijumfom Salcburg je sačuvao lidersku poziciju i trenutno ima 31 bod. Rapid je nakon pobede protiv Sankt Peltena (2:1) na drugom mestu sa 30 bodova.

Treći je Šturm koji je u utorak pobedio Hartberg, dok je Tirol posle trijumfa Altahom (3:1) sačuvao petu poziciju.