Salcburgu samo bod, veliki preokret Šturma za minus tri

Guliver

Ništa nije gotovo u Austriji, Salcburg je ponovo dostižan, Šturm prišao na tri boda zaostatka.

Austrijski šampionat dobio je na neizvesnosti početkom plej-ofa, kad su bodovi u Preliminarnoj fazi podeljeni. To je dalo šansu najbližim pratiocima Salcburga, pre svega Šturmu, da se nada tituli.

Salcburg je upravo u Gracu slavio u prethodnom kolu, ali je potom u Beču protiv Rapida u izuzetno zanimljivom duelu osvojio tek bod – 1:1.

Aktuelni prvak je poveo u 15. minutu, bila je to akcija u čijoj završnici su učestvovali afrički igrači, Koita je asistirao Konateu. Ipak, završnica prvog poluvremena protekla je u dominaciji Rapida.

Bečlije su najpre izjednačile preko Burgštalera u 44. minutu, a potom im je u drugom minutu nadoknade poništen pogodak Kona zbog ofsajda. Do kraja meča mreže se nisu tresle, iako je domaćin od 82. minuta ostao sa desetoricom, posle isključenja Solbauera.

Kod gostiju, čitav meč je na visokom nivou odigrao srpski reprezentativac Strahinja Pavlović, koji je u finišu meča zaradio žuti karton, dok je u Šturmu sve vreme na terenu bio Aleksa Pejić.

Šturm je iskoristio remi Salcburga da ponovo priđe na tri boda zaostatka Salcburgu, posle pobede na domaćem terenu protiv Austrije iz Beča – 3:2. I to posle preokreta, presudili su golovi Kiteišvilija u 62. i Sarkarije minut kasnije.