Šturm nije Voša: Prvi poraz LASK

Christian Hofer/Bongarts/Getty Images

Posle eliminacije Vojvodine ubedljivim rezultatom fudbalere LASK dočekalo je bolno otrežnjenje u austrijskoj Bundesligi. Ekipa iz Linca vezala je i treći meč bez pobede, ali prvi poraz je zabeležila protiv Šturma.

Ekipa iz Graca je zabeležila pobedu u Lincu i potvrdila da ima potencijal da se bori za sam vrh austrijskog fudbala. Sve do 66. minuta nije bilo golova, a onda je mrežu domaćih načeo Kelvin Jeboa, nećak nadaleko čuvenog Tonija Jeboe. Potom je usledio šou Manprita Sarkarije, koji je postigao naredna dva gola. Između ta dva gola Mihori je zatresao mrežu gostiju za smanjenje na 2:1 u 85. minutu. Ipak, ekipa iz Linca nije mogla ni do boda i nalazi se na petom mestu sa pet bodova, četiri manje od sada drugoplasirano Šturma.

Altah je preskočio LASK, pošto je na svom terenu savladao bečki Rapid i to posle preokreta. Poveli su zeleno-beli iz Beča preko Grula u 58. minutu, ali u poslednjih 10 minuta Nasbaumer u 82. i Nuhiu iz penala u prvom minutu nadoknade, doneli su domaćinu preokret i na kraju tri boda, sa kojima su došli do četvrtog mesta sa šest bodova, dok je Rapid 10. sa četiri boda.

U preostalom meču dana Austrija i Klagenfurt u Beču su odigrali 1:1.