Šturmu poluvreme dovoljno za drugo mesto

Guliver

Rutinskim trijumfom nad Tirolom (2:1), u 11. kolu Bundeslige, fudbaleri Šturma smestili su se na drugo mesto, iza lidera Salcburga.

Dileme su bile rešene već do odmora – Slovenac Jon Gorenc Stanković u 17. i Šeg u 38. minutu „overili“ su pobedu ekipe iz Graca. Na suprotnoj strani, sredinim prvog poluvremena, precizan je bio Šulc, ali samo za izjednačenje.

Povezano

U ostala dva meča nedeljnog programa slavili su gosti identičnim rezultatom – 2:1.

Fenjeraš Rid, golovima Lea Mikića 17. i Tina Pavlotića, u 33. minutu, najavio je iznenađujući trijumf na gostovanju Volfsbergeru. I treći gol na meču, ali u sopstvenu mrežu, postigli su gosti. U prvom minutu sudijske nadoknade vremena, Grager je postavio konačnih 1:2.

Bečki derbi, pripao je gostujućoj Austriji. Do sredine prvog poluvremena, već je bilo 0:2, zahvaljujući kreacijama Huskovića i Frica. U poslednjim sekundama meča, Bajić je iskoristio dodavanje Drijufa i postigao počasni gol za Rapid.

Bečka Austrija, Volfsberger i Rapid smestili su se od petog do sedmog mesta. Deveti Tirol sakupio je 11 bodova, a poslednji Rid osam.