EX-YU: Riječani se umalo obrukali, Čelik izbacio Sarajevo

Ex-Yu lige 19. okt 202221:07 0 komentara
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Rijeke uspeli su da se plasiraju u šesnaestinu finala Kupa Hrvatske tek pošto su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali petoligaša Moslavinu u gostima.

Kup Hrvatske

Domaći tim je poveo u prvom poluvremenu i vodio sve do 65. minuta kada je za Riječane izjednačio Denis Bušnja. Golova više nije bilo do kraja regularnog dela i produžetaka, pa su o pobedniku odlučivali penali gde su više sreće i umešnosti imali favorizovani gosti i pobedili sa 6:5.

Iznenađenje je izbegao i Varaždin na gostovanju četvrtoligašu Primorcu u Biogradu na Moru gde je nakon produžetaka pobedio sa 4:1.

Ranije su plasman u osminu finala HNK-a izborili Dinamo, Hajduk, Osijek, Gorica, Slaven Belupo, Šibenik, Mladost Ždralovi i Nedelišće.

Rezultati: Bednja Beletinec – Rudeš 0:3, Belišće – BSK Bijelo Brdo 1:5, Bistra – Lokomotiva 1:6, Bjelovar – Vinogradar 4:2 (pp), Grobničan – Istra 1961 1:2, Moslavina – Rijeka 1:1 (penalima Rijeka), Primorac Biograd – Varaždin 1:4 (pp), RNK Split – Cibalia 2:0, Nedelišće – Inter -.

Kup Bosne i Hercegovine

U Kupu Bosne i Hercegovine igrani su mečevi šesnaestine finala. Derbi je igran u Zenici gde je Čelik ugostio tim Sarajeva. Poveli su gosti golom Hamze Čatakovića u 36. minutu, izjednačio je Edin Durmis u 58. minutu. Na kraju su pobednika odlučivali penali, a uspešniji su tom prilikom bili domaći fudbaleri.

Najubedljiviju pobedu ostvarila tuzlaska Sloboda u gostima protiv Baton Sarajeva – 2:8. Slavili su u gositma i Željezničar, Velež, Zrinjski, Leotar

Rezultati: Baton Sarajevo – Sloboda Tuzla 2:8, Budućnost Banovići – Željezničar 1:2, Famos Hrasnica – Široki Brijeg 0:3, Jedinstvo Bihać – Sloga Doboj 1:2, Kolina – Posušje 1:5, Laktaši – Igman Konjic 3:1, Radnik Bijeljina – Tekstilac 2:0, Rudar Han Bila – Rudar Kakanj 0:2, Sloboda Novi Grad – Rudar Prijedor 1:4, TOŠK Tešanj – Velež 0:2, Zvijezda 09 – Zrinjski 0:4, Zvijezda Gradačac – Gradina Srebrenik 4:1, Sloga Uskoplje – Leotar 1:3, Modriča – Tuzla City 2:5, Čelik Zenica – Sarajevo 1:1 (penalima 5:4).

Kup S. Makedonija

U Makedoniji je igran poslednji meč druge runde Kupa. Pobeda je kao domaćin u Prilepu poražena od Makedonije GP – 0:2.

Pored Makedinje ranije su plasman u narednu rundu obezbedili Struga, Btegalnica, Vardar, Akademija Pandev, Škupi, Škendija i Sileks.

Kup Slovenije

U Sloveniji je na programu bila prva runda u kojoj učestvuje čak 120 timova. Rivali nisu bili ravnopravni, pa su zabeleženi i neki previsoki rezultati. Favoriti su opravdali uloge.

Najubedljiviji su bili Bistrica, Rudar iz Velenja i Tabor iz Sežane. Prvi su savladali Oplotnicu sa 13:1, drugi Brežice sa 10:0, treći ekipu Komena sa 9:1.

Dan ranije Maribor je pobedi Limbuš-Pekre sa 9:0, a Aluminij ekipu Bukovci sa 11:0.

Olimpija je u Ljubljani savladala ekipu Ivančna Goricu sa 5:0. Pobede su zabeležili i Koper, Mura, Bravo, Nafta…