Ex Yu: Zrinjski protutnjao Sarajevom, ubedljivi Mariborčani

Ex-Yu lige 26. feb 202320:25 0 komentara
Nemanja Bilbija
Guliver image

Fudbaleri Zrinjskog ubedljivi su bili protiv Sarajeva. Nominalni gosti, na stadionu u Mostaru, pobedili su Sarajlije, u utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zbog rekonstrukcije terena, umesto na stadionu „Asim Ferhatović Hase“, Sarajevo će u prolećnom delu sezone igrati uglavnom u gostima. Za meč sa Zrinjskim, Sarajlije su izabrale Mostar i pred praznim tribinama nisu imale mnogo šanse protiv nadahnutog Zrinjskog.

Povezano

Briljirao je Nemanja Bilbija. Najpre je u 33. minutu asistirao Tičinoviću za 0:1. Sredinom drugog poluvremena, asistent kod prvog gola, iskoristio je lošu reakciju Šahinovića, poturio glavu i prosledio je u mrežu…

Sarajevo je porazom umanjilo šanse u borbi za Evropu. Novi trener, Mirza Varešanović, očigledno, imaće mnogo problema da uigra iz korena renoviran tim. Fudbaleri Zrinjskog nastavili su hod ka tituli…

Fudbaleri Veleža stigli su do minimalne pobede, na gostovanju Tuzla sitiju. Jedini pogodak postigao je Nermin Haskić u 77. minutu.

Duel Posušja i Leotara završen je bez pobednika (1:1). Oba gola viđena su na početku meča, precizni su bili Boban u drugom i Handžić u osmom minutu.

Mariboru derbi sa Celjem

Fudbaleri Maribora brzo su rešili pitanje pobednika u duelu sa Celjem, u 24. kolu Prve lige Slovenije.

Golovima Brnića u četvrtom i Vipotnika u 35. minutu pobedili su sa 2:0.

Domžale je sa 2:0 pobedilo ND Goricu u gostima. Trijumf nekadašnjeg šampiona potpisali su Brecl i Strajnar.

Škupi stao u Kratovu

Veliko iznenađenje u 20. kolu Prve lige Severne Makedonije. Fudbaleri Sileksa pobedili su Škupi sa 2:1 (2:0).

Precizni su bili Stefan Milosavljević i Marko Đorđijevski, a na suprotnoj Senegalac Mamadu Danfa.

Škendija je upisala minimalac protiv Pobede. Jedini pogodak postigao je Cinari.

Golom Ivana Nikolova, Bregalnica je obezbedila tri boda na gostovanju Rabotničkom.

U duelu Skoplja i Tikveša nije bilo golova.