ExYu: Dinamo i Sloga ubedljivi, slavio i Maribor

Ex-Yu lige 23. jul 202223:00 0 komentara
Dinamo Zagreb
Reuters/Borut Zivulovic

Igralo se u subotu širom regiona. Po jedan meč odigran je u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i Prvoj ligi Slovenije, a dva su na programu bila u Prvoj ligi Hrvatske.

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

U prvom meču drugog kola šampionata Bosne i Hercegovine, Sloga je u Doboju bila ubedljiva protiv Leotara i pobedu upisala rezultatom 4:0 (2:0) te tako pokazala da nije slušajno „otkinula“ bodove Borcu u prvom kolu.

Dva gola je za ovu pobedu postigao Kulenović, prvi i treći, a mrežu Trebinjaca tresli su i Janković i Hasanbegović.

Prva liga Slovenije

U jedinom subotnjem duelu drugog kola fudbalske lige Slovenije, Maribor je kao domaćin slavladao Goricu 3:2 (2:1).

Gorica je povela golom Velikonje, ali je odgovor Maribora bio dvostruk – porvo je izjednačio Baturina, a Zugelj je u nadoknadi prvog poluvremena doneo prednost domaćinu.

Početkom drugog dela utakmice, Brnić je povisio na 3:1, a konačan rezultat postavljen je autogolom Kronavetera u 61. minutu.

Prva liga Hrvatske

Dinamo je do druge pobede u sezoni, u isto toliko odiogranih mečeva, došao na gostovanju Slaven Belupu. Modri su slavili rezultatom 5:1.

Promašio je Marina penal u drugom minutu meča, ali je bio priseban i uspeo ipak da pošalje loptu u mrežu Dinama. Ali to je zapravo bilo sve od domaćih.

Odgovor je bio ekspresan. Od sedmog do 19. minuta Baturina, Oršić i Drmić doneli su Dinamu potpuni preokret. U drugom poluvremenu u strelce su se upisali i Mišić i Spikić.

U prvom duelu dana, Gorica i Šibenik odoigrali su bez golova.