Nula u sarajevskom derbiju u Zenici

Ex-Yu lige 8. mar 202315:58 0 komentara
You Tube Sport Klub

Veliki derbi u šampionatu Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Željezničara, odigran u Trening centru Fudbalskog saveza BiH u Zenici, završen je rezultatom 0:0.

Duel između sarajevskih rivala je standardno odigran pod velikom tenzijom, sevale su varnice, ali nije viđeno previše prilika.

povezane vesti

Željezničar je prvi zapretio u petom minutu kada je Santos šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola. Sarajevo je posle toga preuzelo incijativu ali osim dva izblokirana šuta Ziljkića i Čatakovića, nije se moglo videti ništa posebno do kraja poluvremena.

Možda i jedina ozbiljna šansa je viđena ispred gola gostiju kada je  Ziljkić šutirao iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu je naleteo Oliveira koji je šutirao na prazan gol, ali je pogodio Martinovića.

Sarajevo je posle toga moglo doći do vođstva i preko Avramovskog, ali je šutirao preko gola.  Željezničar je probao još nekoliko puta da zapreti preko Krpića, ali bez uspeha.

Sarajevo je tako ostalo šesto sa 29 osvojenih bodova, dok je Željezničar četvrti sa 33 boda na tabeli Premijer lige BiH.