Sarajevo vodilo 2:0, Željo u 90+6. stigao do boda

Guliver

Sarajevo je na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ imalo ogromnu prednost u najvećem derbiju BiH fudbala protiv Željezničara, ali je na kraju gost osvojio veliki bod – 2:2.

Sarajevo je imalo priliku da načini veliki korak ka osvajanju trećeg mesta i plasmanu u kvalifikacije za Ligu konferencije, ali je protiv gradskog rivala Željezničara domaćin prokockao veliku prednost od 2:0.

Sarajevo je u prvom poluvremenu došlo u vođstvo, u 35. minutu pogodio je Varešanović, a prednost je duplirao Frensis Kjeremeh, bivši igrač Radnika iz Surdulice, koji je pogodio u 75. minutu.

Do kraja susreta, Željezničar se preko Jašarevića u 78. minutu  vratio u igru, a potom je Sulejman Krpić u šestom minutu nadoknade doneo izjednačenje pred 13.000 gledalaca.

Šampion Zrinjski je lako prošao i kroz Doboj, slavio je pobedu protiv Sloge sa 3:1. Najefikasniji meč odigrali su Velež i Igman, u Mostaru je bilo 3:3.

U Hrvatskoj je igran jedan susret, bez ikakvog rezultatskog značaja, a strelci su zatajili, u duelu Slavena i Lokomotive mreže su mirovale – 0:0.