Bundes: Pobeda Bajerna i remiji ostalih

Ubedljiva pobeda Bajerna i čak četiri remija obeležili su popodnevni program 15. kola Bundeslige. Bavarci su sa 4:1 pobedili Verder, dok su timovi iz vrha tabele, dve Borusije podelile bodove. Rezultat je bio 1:1. Ovaj rezultat zabeležen je i u mečevima Frajburga i Hanovera i Kajzerslauterna i Herte. U današnjim utakicama bilo je dosta golova sa bele tačke i autogolova. Bajern, tačnije Roben dva puta je realizovao najstrožu kaznu, a autogolove su davali Bastijans iz Frajburga, Hubnik iz Herte i Kirhof iz Majnca. Zahvaljujući ovom trijumfu Bajern je za bod ispred dve Borusije.
Bajern je lako pobedio goste iz Bremena, a od 81. minuta je imao lakši posao jer je Sron Hunt dobio crveni karton. Uvodni gol dao je Frank Riberi u 22. minutu, a izjednačio je rezervista Markus Rozenberg počekom drugog dela igre. Onda je Tomas Miler izborio penal koji je realizovao Arjen Roben koji je u igru ušao sa klupe. Riberi je odličnu igru potvrdio golom u 77. minutu, a zatim i iznuđivanjem penala. Sa bele tačke precizan opet je bio Roben.
Zahvaljujući golovima Roberta Levandovskog iz dortmundske Borusije i Majka Hankea iz one iz Menhegladbaha oba tima imaju po 30 bodova. Iako su imali vođstvo na poluvremenu “vukovi” iz Volfzburga su ga ispustili. Majnc je do boda došao u poslednjih 20 minuta.
Kada je reč o igračima iz Srbije Aleksandar Ignjovski je svih 90 minuta bio na terenu u ekipi Verdera, dok se defanzivac „milionera“ Neven Subotić i dalje oporavlja od loma jagodične kosti.

Author: Sportal