Bajer bez pardona, remi bez golova u Berlinu

Bundesliga 29. apr 202317:30 0 komentara
Union, Bajer
Reuters/Annegret Hilse

Pet mečeva je u Bundesligi, a u okviru 30. kola, odigrano u subotu u terminu od 15.30. Union je ispustio priliku da se ponovo direktno umeša uborbu za titulu, a Bajer Leverkuzen je nastavio svoju neverovarnu seriju.

Duel Uniona i Bajera u Berlinu je završen bez golova.

Posed je bio na strani gostiju, ali to je Leverkuzenu donelo samo jedan šut više (osam u odnosu na sedam Uniona) i samo jedan šut u okvir gola više (dva u odnosu na jedan domaćih).

Leverkuzen je poslednji poraz u Bundesligi doživeo 19. februara, od tada nema poraz u sada već devet ligaških mečeva i pet u Ligi Evrope.

Union sada na trećem mestu na tabeli ima 56 bodva, pet manje od Borusije Dortmund koja je prva i tri manje od Bajerna koji u odnosu na ovaj dvojac ima meč manje.

Frajburg je slavio na gostovanju Kelnu, a jedini gol na ovom meču postigao je Rucu Doan u 54. minutu utakmice.

Ajntraht i Augzburg su podelili bodove nakon remija 1:1.

Ajntraht je do vođstva došao u 25. minutu zahvaljujući autogolu Rekbečaja, a bod gostima donosi u 58. minutu duela Ermedin Demirović.

Lajpcig je pred svojim navijačima minimalnim rezultatom savladao Hofenhajm. Strelac gola vrednog tri boda za Lajpcig je bio Kristofer Nkunku u 28. minutu.

Štutgart je do pobede protiv Borusije Menhengladbah došao sa bele tačke i slavio je rezultatom 2:1.

Guirasi je doneo prednost Štutgartu u 22. minutu, a Gladbah do izjednačenja stiže sa bele tačke u 77. minutu. Precizan je bio Vigl.

Samo četiri minuta kasnije penal i za domaćina, a strelac za pobedu bio je Kulibali. Crveni karton dobio je Itakura.