Bajern se poigravao sa Verderom, Bavarci brojali do šest

Guliver

Bajern više nego ubedljiv protiv Verdera - 6:1, Bohum ostvario veliku pobedu protiv Menhengladbaha - 2:1, dok je Štutgarta protiv Herte slavio golom u 90+8. minutu - 2:1.

Bajern se ubedljivom pobedom protiv Verdera od 6:1 učvrstio na liderskoj poziciji Bundeslige. Bavarci su posao na “Alijanc areni” završili za manje od pola sata, već tada su stekli tri gola viška, a potom su spustili tempo utakmice.

Već u šestom minutu Musijala je načeo goste iz Bremena, Musijala je započeo akciju, dodao do Manea, čiji je šut Veljković izblokirao, ali se lopta ponovo odbila do 19-godišnjeg fudbalera Bajerna, koji je potom driblingom izbacio čuvara i sa sedam metara lako savladao Pavlenku.

Imao je snage Verder da uzvrati samo četiri minuta kasnije, kad je bila neoprezna odbrana tima iz Minhena, a usamljeni Jung je na dodavanje Vajzera sa deset metara lako savladao Nojera.

Ipak, to je samo razljutilo Bajern, koji je u kratkom vremenskom intervalu postigao tri gola i rešio pitanje pobednika. Mogao je pre toga, u 18. minutu Šupo Motan da sa bele tačke donese prednost, ali je Pavlenka njegov udarac fantastično odbranio, posle sumnjivo dosuđenog jedanaesterca.

Nije to poremetilo domaćima, nije ih poremetila ni povreda Manea, koji je u 20. minutu zbog povrede morao van terena, zamenio ga je Sane. Nastavio je Bajern sa napadima, a to im se isplatilo već u 22. minutu, kad je Gnabri maestralnom “kiflom” sa 15 metara ponovo savladao Pavlenku.

Nije se ni stišala radost domaćih navijača, a četiri minuta kasnije pogodio je i Gorecka, izbegao je ofsajd zamku, iskoristio fenomenalno dodavanje Kimiha i lako je ubacio loptu u mrežu Verdera. Već u 28. minutu Bajern je stekao tri gola viška, momak koji je ušao sa klupe Sane je asitirao, a Gorecka je postigao svoj drugi gol na ovom susretu.

Do kraja meča Gnabri je stigao do het-trika, posle majstorije u 83. minutu, kad je u šesnaestercu tima iz Bremena “promešao” odbranu gostiju i potom rutinski ubacio loptu u mrežu. Samo minut kasnije goste je dokusurio mladi Matis Tel.

Bohum se grčevito bori za opstanak u društvu najboljih, a svaki bod će ekipi Erhana Mašovića mnogo značiti. Doduše, srpski reprezentativac je zbog povrde propustio i ovaj meč, a njegov tim propustio je veliku priliku da slavi protiv Menhengladbaha – 2:2.

Odličan je domaćin bio u prvom poluvremenu, u devetom minutu pogodio je Antvi-Ađei, 11 minuta kasnije prednost je duplirao Hofman. Gosti posle dva primljena gola nisu imali šta da izgube, krenuli su daleko ofanzivnije u nastavku, a nadu im je golom u 62. minutu vratio Plea. U 83. minutu Menhengladbah je izjednačio preko Bensebainija.

Start meča u Štutgartu najavljivao je vatromet golova, ali su oba pogotka u duelu domaćeg tima i Herte viđena u ranoj fazi susreta – 1:1. U trećem minutu Švabe su povele preko Žirasija, u 19. minutu izjednačio je Lukebakio.

Činilo se tada da je postavio i konačan rezultat, ali u poslednjim trenucima susreta, u osmom minutu nadoknade, Sosa je sjajno izveo korner, a Mavropanis je glavom savladao Kristensena za veliko slavlje domaćih navijača.