Bajern šesticom beži od Dortmunda, Union korak bliže LŠ

Bundesliga 13. maj 202317:24 0 komentara
Jozua Kimih
Alexander Hassenstein/Getty Images

Fudbaleri Bajerna pobedili su Šalke u 32. kolu Bundeslige rezultatom 6:0 i dva kola pre kraja šampionata, uz meč više, imaju četiri boda više od Borusije iz Dortmunda.

Povezane vesti

Bavarci su bez većih poteškoća upisali treći uzastopni trijumf uz dva pogotka probiženog Serža Gnabrija, a sa koliko bodova prednosti će dočekati poslednja dva meča u sezoni zavisi od ishoda „Milionera“ koji večeras (18:30) dočekuju Borusiju iz Menhengladbaha.

Šalke je sa 30 bodova pao na 16. poziciju koje vodi u baraž za opstanak, dok je Bohum pobegao iz opasne zone zahvaljujući pobedi protiv Augsburga 3:1.

Bajern je već posle pola časa igre na „Alijanc areni“ imao dva gola prednosti. Iskusni Tomas Miler je u 21. minutu precizno plasirao loptu u dalji ugao, a Jozua Kimih je ubrzo sa bele tačke po drugi put matirao goste iz Gelzenhirhena.

U nastavku utakmice Gnabri se u strelce upisao 50. i 66. minutu. Nemački reprezentativac igra odlično u finišu sezone, postigao je četiri pogotka u poslednje tri utakmice i sa ukupno 13 najbolji je strelac Bajerna i četvrti u ligi.

Osamnaestogodišnji rezervista Matis Tel je u 80. minutu povisio na 5:0 svojim petim golom u prvenstvu, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Nusair Mazraui. Marokancu je to bio prvenac u Bundesligi.

Ekipa Tomasa Tuhela u preostala dva kola dočekuju Lajpcig i gostuju Kelnu, a Dortmund pored današnjeg duela sa imenjakom iz Menhengladbaha očekuje gostovanje Augsburgu i meč sa Majncom pred svojim navijačima.

Union Berlin je sve bliži mestu u Ligi šampiona nakon što je na svom terenu pobedio direktnog konkurenta za Top4, ekipu Frajburga 4:2. Tim iz prestonice je zabeležio prvi trijumf u poslednja tri meča i sa 59 bodova treći je na tabeli sa dva boda više i utakmicom više od Lajpciga i tri od današnjeg rivala.

Union je na poluvremenu imao tri gola prednosti pogocima Berhensa i Bekera (dva), Gulde i Grifo su smanjili na 3:2, a tri boda domaćima overio je Laiduni pogotkom u 80. minutu.

Berlinci u sledećem kolu gostuju Hofenhajmu, dok Frajburg dočekuje Volfsburg.

Bohum je u grčevitoj borbi za opstanak prekinuo niz od šest mečeva bez pobede i sa 3:2 savladao je Augsburg. Strelci su bili Antvi-Ađei u 2. Guveluv u 59 (autogol) i Losiala u 62. minutu, a za goste Majer u 29. i Jeboa u 85. minutu.

Srpski reprezentativac Erhan Mašović odigrao je ceo meč za Bohum. Augsburg ima 34 boda i još matematički nije obezbedio opstanak.

Ajntraht je savladao Majnc 3:0 golovima Kamade u 18, Buta u 40. i Kolo Muanija u 59. minutu, dok je Volfsburg bio bolji od Hofenhajma 2:1.

Trijumf ekipi Nika Kovača doneli su Kaminski golom u 15. i Valdšmit u 75. minutu, a autogol u 90+3 postigao je Gulavogi. Vukovi su šesti sa 49 bodova, a Hofenhajm 14. sa četiri boda više i utakmicom više od Štutgarta koji je u zoni ispadanja.