Cvajta: Hamburger do 72. gubio 0:3, na kraju došao do 3:3!

Bundesliga 11. feb 202322:24 0 komentara
Hajdenhajm 1. FC Heidenheim - Hamburger SV, 20. Spieltag in der Voith-Arena. Heidenheims Jan Schöppner (r) erzielt gegen Sebastian Schonlau (l) und Torwart Daniel Heuer Fernandes von Hamburg das 2:0. 1. FC Heidenheim - Hamburger SV
Guliver image (Jan Šepner udarcem glavom postiže drugi gol na meču)

Fudbaleri Hajdenhajma i Hamburgera podelili su bodove u derbi meču 20. kola druge nemačke lige Cvajte.

Cvajta

Utakmica na Voith areni završena je spektakularnim rezultatom 3:3 iako je domaći tim do 72. minuta vodio sa 3:0!

Hajdenhajm je potpuno nadigrao slavnog protivnika u prvom poluvremenu i u tom periodu igre stekao čak tri gola prednosti. Strelci su bili Jan-Niklas Beste u 27, Jan Šepner u 30. i Tim Klajndinst u 41. minutu.

U drugom poluvremenu fudbaleri Hajdenhajma mogli su čak i da povećaju prednost i nanesu katastrofu nekadašnjem šampionu Evrope i trenutno drugoplasiranom timu Cvajte, ali kao da se zadovoljili ubedljivim vođstvom.

I kad je već izgledalo da će domaći tim rutinski privesti meč kraju, gosti iz Hamburga probudili su se u finišu meča i golovima Mađara Andraša Nemeta u 72. i Roberta Glacela u 79. minutu doneli više nego uzbudljivu i neizvesnu završnicu. Posebno je efektan bio drugo pogodak iskusnog Glacela (nekad je igrao i za Hajdenhajm).

Konačno u 88. minutu Jata iz Gambuje postiže fantastičan gol za – 3:3!

Ranije tokom dana odigrane su još tri utakmice 20. kola, a pobede su ostvarili Paderborn, Magdeburg i Nirnberg.

Rezultati: Hanover – Paderborn 3:4 (Toučert 2,4, Bejer 83 – Lajperc 6, 55, Muslija 26, Konteh 71), Holštajn Kil – Magdeburg 2:3 (Eras 33, Arp 54 – Elfadli 45, Bokhorn 70, Kvarteng 86), Nirnberg – Jan Regensburg 1:0 (Valentini 56), Hajdenhajm – Hamburger SV 3:3 (Beste 27, Šepner 30, Klajndinst 41 – Nemet 72, Glacel 79, Jata 88)

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.