Cvajta: Ivezić prvencem najavio trijumf Kila u Nirnbergu

Marko Ivezić dovodi Holštajn Kil u vođstvo Marko Ivezic 6, Holstein Kiel gegen Carl Klaus 1, 1. FC Nürnberg / FCN *** 06.04.2024 - Fussball - Saison 2023 2024 - 2. Fussball - Bundesliga - 28. Spieltag: 1. FC Nürnberg FCN ( Club ) - KSV Ho
Guliver - Marko Ivezić dovodi Holštajn Kil u vođstvo

Veliku pobedu ostvario je tim Holštajn Kila u Nirnbergu, a važnu ulogu imao je 22-godišnji srpski internacionalac Marko Ivezić.

Nemačka

Odigrane su prve tri utakmice subotnjeg programa 28. kola Druge nemačke lige Cvajte.

Drugoplasirani Holštajn Kil gostovao je Nirnbergu na „Maks Morlok“ stadionu i slavio ubedljivu pobedu od 4:0.

Domaći tim je već u 12. minutu ostao sa 10 igrača jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Džozef Hungbo, što su gosti maksimalno iskoristili.

Goleadu Kila otvorio je u 20. minutu bivši fudbaler Voždovca. To je prvi gol u Cvajti za Marka Ivezića.

Do kraja meča mrežu Nirnberga pogođali su i Maćino u 34, Bernhardson u 43. i Remberg u 79. minutu.

Eibner-Pressefoto/Marcel von Fehrn via Guliver Hambrg Kajzerslautern Richmond Tachie (1. FC Kaiserslautern, 29), Sebastian Schonlau (Hamburger SV, 04) GER, Hamburger SV vs. 1. FC Kaiserslau
Eibner-Pressefoto/Marcel von Fehrn via Guliver Detalj sa meča Hamburger SV – Kajzerslautern

Na Folkspark stadionu u Hamburgu sastali su se nakadašnji šampioni Nemačke, a uspešniji je bio domaći tim. Slavio je sa 2:1 golovima Beneša u 34. i Porebe u 61. minutu. Strelac za goste bio je Ahe u 45+2. minutu.

U utakmici između Elversberga i Magdeburga nije bilo ni pobednika ni golova. Večeras od 20.30 igraju Karlsrue i vodeći St. Pauli.

Rezultati: Nirnberg – Holštajn Kil 0:4, Hamburger SV – Kajzerslautern 2:1, Elversberg – Magdeburg 0:0.

Bundesligu i Cvajtu pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.