Cvajta: Karlsrue preokrenuo sa 10 igrača, slavila i Hanza

Bundesliga 10. feb 202320:37 0 komentara
(Karlsrue - Grojter Firt) 10.02.2023 - Fussball - Saison 2022 2023 - 2. Fussball - Bundesliga - 20. Spieltag: Karlsruher SC Karlsruhe KSC - SpVgg
Guliver image (Karlsrue - Grojter Firt)

Fudbaleri Karlsruea i Hanze iz Roštoka ostvarili su pobede u prve dve utakmice 20. kola druge nemačke lige Cvajte.

Cvajta

Svega je bilo u Karlsrueu. Domaća publika je mogla da vidi autogol, crveni karton, penal, gol i na kraju veliki preokret njihovog tima – 2:1.

Nije moglo da počne gore po Karlsrue. Gosti su poveli u 21. minutu autogolom Tima Brajthaupta. Tri minuta kasnije njegov saigrač Stefan Ambrosijus iz Gane dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton i domaći tim je bio primoran da meč nastavi sa igračem manje.

Ipak, u 36. minutu Karlsrue uspeva da dođe do izjednačenja golom iz jedanesterca. Sudija je nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao na belu tačku, a siguran realizator bio je Marvin Vanicek.

U drugom poluvremenu veliki preokret donosi Danac Mikel Kaufman u 73. minitu! To je prva pobeda za Karlsrue još od oktobra i nakon osam utakmica.

U Bilefeldu su se sastali Arminija i Hanza i slavili su gosti iz Roštoka. Jedini gol postigao je Lukas Frede u 51. minutu.

Rezultati: Karlsrue – Grojter Firt 2:1, Arminija Bilefeld – Hanza Roštok 0:1.

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.