Cvajta: Peti vezani remi Kajzerslauterna, ubedljivi Karlsrue

Bundesliga 2. okt 202215:33 0 komentara
Kajzerslautern Ajntraht Braunšvajg 02.10.2022, xmohx, Fussball 2.Bundesliga, 1.FC Kaiserslautern - Eintracht Braunschweig emspor, v.l. Kenny-Prince Redond
Guliver image

Dve pobede domaćih timova i jedan remi u poslednje tri utakmice desetog kola druge nemačke lige Cvajte.

Cvajta

Mali derbi igran je u Kajzerlsauternu na „Fric Valter“ stadionu gde je po kišnom vremenu i teškom terenu vođen pravi fudbalski rat. Na kraju su rivali morali da se zadovolje sa po jednim osvojenim bodom – 1:1.

U prvom poluvremenu nisu viđeni golovi, a onda su u 52. minutu poveli gosti iz Braunšvajga pogotkom Liona Lauberbaha. Međutim, samo dva-tri minuta kasnije izjednačio je Boris Tomiak.

U nastavku meča oba tima su pokušavala da dođu do pobede, ali se rezultat više nije menjao. Za domaće „Crvene đavole“ to je peti vezani remi u nizu.

Karlsrue je kao domaćin bio ubedljiv protiv Nirnberga, slavio je sa 3:0 golovima Šleuzenera u 45, Heisea u 78. i Vaničeka u 81. minutu. Pobedu je pred svojim navijačima ostvario i Magdeburg protiv Jan Regensburga – 1:0. Jedini gol postigao je bivši fudbaler Šalkea Jan-Luka Šuler u 68. minutu.

Rezultati: Kajzerslautern – Ajntraht Braunšvajg 1:1, Karlsrue – Nirnberg 3:0, Magdeburg – Jan Regenzburg 1:0.