Dortmund se približio Bajernu, Holand se vratio

Bundesliga 13. mar 202219:26 > 20:09 0 komentara
Borusija Dortmund
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Borusije Dortmund u 26. kolu Bundeslige pobedili su Arminiju -iz Bilefelda rezultatom 1:0 i sa utakmicom manje imaju sedam bodova manje od vodećeg Bajerna, koji je remizirao u minula dva meča.

Veliki trijumf Milionerima doneo je Marius Volg pogotkom u 21. minutu.

Povezane vesti

Dvadesetšestogodišnji napadač drugi gol u sezoni postigao je iz neposredne blizine na asistenciju Torgena Azara.

Utakmicu na „Signal Iduna Parku“ obeležio je i povratak na teren posle skoro dvomesečne pauze najboljeg strelca Dortmunda Erlinga Holanda.

Norvežanin, koji je ove sezone u 14 mečeva prvenstva Nemačke postigao 16 golova, u 63. minutu zamenio je Doniela Malena što je svakako sjajna vest za navijače pred finiš sezone i nastavak potere za Bavarcima.

Borusija šansu da se dodatno primakne lideru ima u sredu protiv Majnca.

Ajntraht je posle preokreta u Frankfurtu savladao Bohum 2:1 i popravio šanse u borbi za mesto koje vodi u Evropu.

Gosti su poveli u 19. minutu Sebastijana Poltera u 19. minutu i sa minimalnom prednošću Bohuma otišlo se na domor.

Ipak, Ajntraht je u nastavku meča preokrenuo vrlo brzo – srpski internacionalac Erhan Mašović je tek što je počelo drugo poluvreme autogolom sa „peterca“ izjednačio, da bi Daihi Kamada u 52. minutu doneo sva tri boda domaćoj ekipi.

Filip Kostić je odigrao 80 minuta za ekipu iz Frankfurta, Mašović je na terenu bio ceo meč, doke je Miloš Pantović na terenu bio od 60. minuta.

Ajntraht je posle desetog trijumfa u ligi deveti na tabeli sa 37 bodova, a Bohum je 11. sa 32.