Dupla kruna! Bajer Leverkuzen zatvorio sezonu za pamćenje

Bundesliga 25. maj 202422:02 2 komentara
Granit Xhaka
AP Photo/Matthias Schrader via Guliver

Bajer Leverkuzen je pobednik Kupa Nemačke za sezonu 2023/2024. i osvajač “duple krune” u nemačkom fudbalu, budući da je na nadmoćan način osvojio i Bundesligu. Ekipa Ćabija Alonsa u subotu je na “Olimpijskom” stadionu u Berlinu u finalu bila bolja od drugoligaša Kajzerslauterna rezultatom 1:0 (1:0).

NAJČITANIJE NA SAJTU SPORT KLUBA

Đoković i Nadal u zagrljaju: Fotka godine pred Rolan Garos

Prekid u Pazaru „zbog Srebrenice“, letele i stolice

Srbija primila gol sa skoro pola terena (VIDEO)

Bilo je to peto finale za “Aspirine” i druga titula u nacionalnom kup-takmičenju. Prvi pehar klub je podigao još davne 1993. godine, a za to je ogromne zasluge imao i stručnjak koji je ovog puta bio specijalni gost Bajera. Utakmici je prisustvovao legendarni srpski trener Dragoslav Stepanović. „Stepi“ je vodio tim iz Leverkuzena kada je 31 godinu ranije došao do prvog trofeja u ovom takmičenju.

Na taj način kompletirana je čudesna sezona za Leverkuzen, koji je u sva tri takmičenja ostvario samo jedan poraz – onaj u finalu Lige Evrope u duelu sa Atalantom, posle čudesnog niza od 51 meča bez poraza. Na sreću navijača Bajera, njihovi ljubimci brzo su se oporavili od bolnog neuspeha u Dablinu.

Pobeda u finalu nad Kajzerslauternu dodatno dobija na značaju kada se zna da je Leverkuzen igrao sa igračem manje od 44. minuta kada je štoper Odilon Kosunu dobio drugi žuti karton.

Pobednički gol, ispostaviće se, dao je švajcarski vezista Granit Džaka u 16 minutu posle sjajnog udarca sa ivice šesnaesterca.

Nije to bila ubedljiva pobeda Leverkuzena koju su mnogi očekivali, bili su opasniji rival sa igračem manje do kraja duela, ali na kraju su ipak uspeli da potvrde status „besmrtnog“ kluba u istoriji nemačkog fudbala.

Kajzerslautern je, uprkos „tesnom“ porazu u finalu, okončao sjajan pohod u ovom takmičenju. Bili su su prvi drugoligaš-finalista Kupa od 2011. godine i Duisburga.