I Dortmund se nada tituli, Milioneri slavili u Leverkuzenu

Bundesliga 29. jan 202319:23 0 komentara
Guliver

Dortmund slavio pobedu na gostovanju Leverkuzenu, u derbiju 18. kola Bundeslige – 2:0.

Bajern je vezao tri remija, drugim rečima od mogućih devet osvojio je svega tri boda u 2023. godini. Ostali su Bavarci na prvom mestu, ali su im se konkurenti opasno primakli.

Povezano

Među njima je i Dortmund, koji je slavio vrlo važan trijumf na gostovanju Bajeru u Leverkuzenu, mnogo lakše nego što je to bilo očekivano.

Ispostavilo se da su Milioneri rutinski došli do pobede, probili su se na četvrto mesto i smanjili zaostatak za vodećim Bajernom na tri boda.

Moglo je da bude drugačije da je Leverkuzen iskoristio prvu veliku priliku na meču, Dijabi je sjajno umakao odbrani Dortmunda, primio je odličan pas, ali je potom Gobel maestralno odbranio njegov udarac iskosa sa leve strane, sa osam metara.

Čekao je gost iz Dortmunda priliku da kazni taj promašaj, a to je učinio posle velike greške domaćih, koji su olako izgubili loptu na svojoj polovini. Sevnula je kontra gostiju, Brandt je sjajnim dodavanjem uposlio Adejemija, koji je ostao usamljen i sa deset metara je lako savladao Hradeckog.

U 53. minutu Milioneri su duplirali prednost. Posle ubacivanja sa desne strane Tapsoba je ispred Belingema nespretno zahvatio loptu i savladao je svog golmana.

Imao je Bajer šansu da se vrati u meč četiri minuta kasnije, ali je posle odličnog ubacivanja sa desne strane Adli glavom sa četiri metra glavom šutirao pravo u protivničkog golmana.

Novu priliku domaći su imali u 76. minutu, ali је tada Gobel nogom fantastično odbranio udarac Belarabija.Vrlo dobru šansu propustio je i Iranac Azmun, samo što je ušao u igri glavom je šutirao zamalo iznad gola Dortmunda.