Kone u 120. minutu izbacio Volfsburg

Bundesliga 5. dec 202323:51 0 komentara
Manu Kone, Borusija Menhengladbah
Frederic Scheidemann/Getty Images

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke nakon što su u poslednjim trenucima drugog produžetka savladali Volfsburg.

Povezane vesti

Domaći su to minimalnog trijumfa stigli pogotkom Manua Konea.

Sent Pauli, lider drugoligaškog karavana, opravdao je ulogu favorita i u gostima je savladao člana regionalne lige Homburg sa 4:1. Val u 24, Sad u 64, Hartel u 69. i Egestejn u 73. minutu su bili strelci za goste, a Mendler za Homburg u 28. minutu.

Kajzerslautern je u duelu timova koji se takmiče u Cvajti, bio bolji od Nirnberga rezultatom 2:0.

Strelci za domaće bili su Tahi u 75. i Ahe u 78. minutu. Kajzerslautern je, podsetimo, u prošlom kolu eliminisao još jednog Bundesligaša, ekipu Kelna.

U još jednom meču akteri su bili timovi iz Druge lige, a Diseldorf je u gostima savladao Magdeburg sa 2:1. Domaći su poveli u 15. minutu pogotkom Atika, a u finišu je Diseldorf došao do trijumfa golovima Nemeca u 87. i 90+2 minutu.

U sredu se sastaju: Bajer – Paderborn, Sarbriken – Ajntraht, Herta – Hamburg i Štutgart – Borusija Dortmund.