Majnc razbio Bajern, otvorio vrata Dortmundu

Bundesliga 22. apr 202317:26 0 komentara
Christian Petersen/Getty Images

Majnc je sjajnom igrom u drugom poluvremenu razbio Bajern iz Minhena rezultatom 3:1 u 29. kolu Bundeslige i otvorio vrata Dortmundu da eventualnom pobedom protiv Ajntrahta preuzme čelo tabele.

Ništa nije nagoveštavalo ovakav ishod u prvom poluvremenu. Bajern je dominirao, stvarao šanse, a do vođstva su Bavarci stigli golom Manea, koji je u 29. minutu pogodio glavom na centaršut Kansela.

povezane vesti

I kada se u nastavku očekivalo da aktuelni šampion nastavi u istom tempu, dogodio se totalni krah. U samo 15 minuta od 65. do 80.minuta usledio je blickrig Majnca, koji su postigli tri gola u ovom intervalu.

Prvo je pogodio Ajork posle nespretne reakcije odbrane u 65. minutu, Bareiro je u 73. minutu krunisao sjajnu akciju, a tačku je stavio sjajnim golom Martin.

Bajern i dalje vodi, ali ima samo dva boda više od Dortumunda koji ima utakmicu manje.

U ostalim mečevima, Volfsburg je kao gost deklasirao Bohum 5:1. Svanberg, Kaminski i Vimer su već u prvom poluvremenu doneli Volfsburgu ogromnih 3:0, do kraja meča Svanberg još jednom i Valdšmit su pogodili mrežu Bohuma, dok je počasni gol deo Brošinskog.

Sjajni Martin Dukš je sa tri gola bio heroj pobede Verdera protiv davljenika Herte od 4:2 u Berlinu. Za tim iz Bremena pogodio je i Vajser, a Ngakam i Lukebakio su ublažili debakl domaćih.

Keln je takođe slavio u gostima i to protiv Hofenhajma 3:1. Pogodili su Kajnc, Selke i Tilman, a Dolberg je u samom finišu dao jedini gol za Hofenhajm.