Mašović ponovo junak u borbi za opstanak! Pogodio i Jovetić

Bundesliga 18. mar 202317:26 1 komentar
Erhan Mašović, Bohum
Christof Koepsel/Getty Images

Fudbaleri Bohuma napravili su veliki korak ka opstanku pošto su u 25. kolu Bundeslige na svom terenu pobedili Lajpcig rezultatom 1:0.

Povezane vesti

Gol odluke postigao je srpski reprezentativac Erhan Mašović u 48. minutu nakon što je bio na pravom mestu i sa nekoliko metara lopt uglavom poslao iza leđa Janisa Blasviča.

Dvadesetčetvorogodišnjem defanzivcu to je bio već četvrti pogodak u sezoni (sve u minulih sedam mečeva), a interesantno je da se u prethodnih šest profesionalnih sezona nijednom nije upisao u strelce. Ranije je igrao u Čukaričkom, Trenčinu i Horsensu.

Lajpcig je u finišu utakmice imao nekoliko odličnih šansi, blistao je golman Manuel Riman, a Andre Silva je čak pogodio i stativu u trećem minutu sudijske nadoknmade.

Domaći tim je posle drugog uzastopnog trijumfa 14. na tabeli sa 25 bodova, četiri manje ima Herta koja je u zoni ispadanja, dok je Lajpcig sa 45 bodova na deobi trećeg mesta sa Union Berlinom i Frajburgom.

Bohum u sledećem kolu gostuje Ajntrahtu, a Lajpcig dočekuje Majnc.

Hofenhajm je na svom terenu savladao Hertu sa 3:1, a dvostruki strelac sa 11 metara bio je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić u 24. i 37. minutu. Ihlas Bebou je počekom drugog poluvremena i treći put matirao goste, a u drugom minutu sudijske nadoknade rezervista Stevan Jovetić je postavio konačnih 3:1.

Crnogorskom reprezentativcu, koji je zbog povrede propustio deset mečeva, to je bio drugi pogodak u sezoni, a prvi još od sredine oktobra.

Hofenhajm je utakmicu završio sa desetoricom jer je u 71. minutu direktan crveni karton dobio Munas Dabur.

Domaća ekipa je sa 22 boda pobegla iz zone ispadanja, dok je Herta prva ispod crte sa bodom manje.

Volfsburg je slavio u Štutgartu pogotkom internacionalca iz Egipta Omara Marmuša u 56. minutu, a tim Nika kovača ima dva boda manje od Ajntrahta koji je u zoni plasmana u evropska takmičenja. Štutgart je poslednji sa 20 bodova.

Augsburg i Šalke su podelili bodove odigravši 1:1. Arne Majer je u 51. minutu doneo prednost domaćem sastavu, ali je njegov tima dva minuta kasnije ostao sa igračem manje jer je Ermedin Demirović dobio direktan crveni karton. Konačan rezultat postavio je Marijuš Bulter u trećem minutu sudijske nadoknade.

Augsburg je 12. sa 28 bodova, a tim iz Gelzenkirhena prerposlednji sa 21, koliko ima i Herta.