Odavno nije bilo zanimljivije – drugi poraz Bajerna u sezoni

Bundesliga 18. feb 202317:27 1 komentar
Borusija Menhengladbah
Lars Baron/Getty Images

Fudbaleri Borusije Menhengladbah u 21. kolu Bundeslige na svom terenu pobedili su Bajern iz Minhena rezultatom 3:2 i borbu za titulu učinili još neizvesnijom.

Povezane vesti

Gosti su od osmog minuta igrali bez isključenog Dajota Opamekana, a najzaslužniji za trijumf domaćina bio je Jonas Hofman, strelac jednog i asistent kod dva pogotka svog tima.

Bajern, koji je pretrpeo drugi poraz u sezoni, će prenočiti na provj poziciji tabele sa bodom više od Union Berlina, koji u nedelju dočekuje poslednjeplasirani Šalke, dok je Menhengladbah osmi sa 29 bodova.

Domaći su poveli u 13. minutu lepim golom Štindla sa ivice šesnaesterca i to samo pet minuta nakon što je Opamekano morao u svlačionicu. Francuz je kao poslednji igrač odbrane svog tima oborio sunarodnika Alasanea Pleju.

Trener gostiju Julian Nagelsman je iz igre izveo Tomasa Milera i na teren poslao Žoaa Kansela, a do odlaska na odmor u igri Bajerna nije se osetilo da imaju loeka manje na terenu. Bavarci su izjednačili preko Lupo-Motinga u 35. minutu, a asistent je bio Alfonso Dejvis.

Ipak, Borusija je dominirala u nastavku. Najpre je Hofman u 55. minutu iskoristio odlično dodavanje Pleje, a u 84. minutu Markus Tiram je na dodavanje Hofmana postigao prvi gol u 2023.

Bajern je preko Matisa Tela u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 3:2 za deseti trijumf Menhengladbaha u poslednjih 13 mečeva protiv velikog rivala.

Lajcpig je u gostima bio ubedljiv protiv Volfsburga 3:0, a golove su postigli Forsberg u 14, Lajmer u 85. i Soboslai u 90+2. minutu. Štutgart je pred svojim navijačima identičnim rezultatom savladao Keln pogocima Diasa u 9, Borbe Sose u 59. i Kulibalija u 74. minutu.

Odlični Frajburg je u Bohumu bio bolji od istoimenog rivala 2:0. Gregorič je u 39. minutu doneo prednost gostima, Holer je početkom drugog poluvremna duplirao vođstvo, a otežavajuća okolnost za Bohum bilo je i isključenje Losile u 64. minutu.