Petarda Borusije uz gol Alera, Union na vrhu

Borusija Dortmund
Photo by Stuart Franklin/Getty Images

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Frajburg kod kuće sa 5:1 u 19. kolu Bundeslige, a dan je obeležio prvi pogodak Sebastijana Alera po povratku na teren, nakon što se izborio sa rakom testisa.

Gosti su u prvom poluvremenu pružili jak otpor uprkos tome što su od 17. minuta igrali sa desetoricom, pošto je Kilijan Sildilja u razmaku od dva minuta dobio dva žuta kartona.

U 26. minutu su domaći preko Šloterbeka došli do vođstva, mogli su da vode i ubedljivije, ali je Frajburg u 45. minutu izjednačio preko Holera, uz neodlučnost odbrane Borusije.

Nije Dortmund skupo platio tu nepažnju, usledila je nadmoć u drugom poluvremenu. U 48. minutu Karem Adejemi je maestralno završio akciju posle duplog pasa sa Belingemom, da bi tri minuta kasnije Aler glavom zatresao mrežu.

Četvrti gol za Borusiju postigao je Julijan Brant u 69. minutu, bio je to najlepši pogodak na utakmici – sa oko 25 metara smestio je loptu uz desnu stativu.

Konačni rezultat postavio je Đio Rejna u 82. minutu lepo plasiranom loptom, a treba spomenuti i Gerera, koji je bio trostruki asistent.

Kevin Behrens
Photo by Maja Hitij/Getty Images

Union Berlin izbio je na čelo tabele pobedom nad Majncom 2:1, iako uopšte nije bilo lako. Došli su domaći do prednosti golom Kevina Behrensa, bio je to njegov peti gol na poslednjih sedam utakmica. Sada je u 32. minutu smestio loptu uz levu stativu posle centaršuta Seguina, samo tri minuta posle odlične prilike za goste preko Ajorka.

Plovila je utakmica relativno mirnom lukom sve do 78. minuta i igranja rukom Seguina, pa je Majnc iz jedanaesterca došao do izjednačenja preko Ingvartsena.

Nije Union Berlin paničio, i u 84. minutu ipak stiže do trijumfa, kada je Žordan Pefok smestio loptu pod prečku za trijumf domaćih.

Sada Union ima dva boda više od Bajerna, koji u nedelju igra sa Volfsburgom u gostima.

Bohum je deklasirao Hofenhajm sa 5:2, a gol je postigao i srpski fudbaler Erhan Mašović – on je pogodio glavom za 4:1 u 69. minutu. Strelac za pobednike bio je i nekadašnji fudbaler Partizana Takuma Asano.

Lajpcig je u Kelnu remizirao bez golova, dok je Ajntraht pobedio Hertu sa 3:0, golovima Kolo Muanija u 21. i 28. minutu, i Bute u 94.

U poslednjem meču dana, Borusija Menhengladbah i Šalke odigrali su nerešeno 0:0.