Podela bodova: Nespretni golman obeležio gradski derbi

Bundesliga 1. dec 202320:47 0 komentara

Veliki gradski derbi 15. kola Cvajte između Sent Paulija i Hamburga završen je podelom bodova posle četiri viđena gola - 2:2.

Povezane vesti

Domaći su posle nepuna pola sata igre imali dva pogotka prednosti, ali je Hamburg u nastavku duela, za svega tri minuta, uspeo da anulira minus i dođe do boda kojim su ostali na drugoj poziciji sa tri boda manje od lidera Sent Paulija.

Irvin je u 15. minutu doneo vođstvo vodećem timu Druge lige, a nepsretni golman Hamburga Fernandes je u 27. na neverovatan način loptu poslao u svoj gol!

Ipak, gosti su u nastavku utakmice uspeli da se stabilizuju i pogocima Glacela u 58. i Feraja u 60. minutu izbegnu poraz.

Hamburg SV je, inače, daleko uspešniji gradski klub, ne samo u međusobnim mečevima, već i kada su trofeji u pitanju – 14:0 je u korist šampiona Evrope iz 1983. godine, koji je veći deo istorije proveo u Bundesligi tako da smo večeras tek 12. put gledali ovaj derbi u drugom rangu takmičenja, uz 16 iz elitnog ranga.

Skor je: 15-10-7 u korist plavo-belo-crvenih, računajući i pet duela u Kupu i Liga kupu.

Neubedljivi Šalke je u ovom kolu bio ubedljiv i pred svojim navijačima savladao je Osnabrik sa 4:0. Tim iz Gelzenkirhena je i dalje u opasnoj zoni sa 16 bodova.