Šampionski marš Ćabijevog Bajera prošao kroz Frajburg

Bundesliga 17. mar 202417:30 0 komentara
Patrik Šik
REUTERS/Wolfgang Rattay

Idu ka tituli i niko im ne može ništa! Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su pobednički niz u Bundesligi pošto su u nedelju na utakmici 26. kola kao gosti bili bolji od Frajburga rezultatom 3:2 (2:1). Ponovo vođstvo tima Ćabija Alonsa u odnosu na Bajern, prvog pratioca na tabeli, iznosi velikih deset bodova.

Bundesliga vas očekuje na našim kanalima, a direktan prenos svake utakmice obezbedio je Sport klub!

Bila je to 38. utakmica u sezoni u kojoj „Aspirini“ nisu zabeležili poraz. Bio je to izuzetno bitan trijumf jer im posle reprezentativne pauze sledi žestok ritam – igraće na svaka tri dana u periodu dugom tri sedmice. U tom intervalu očekuju ih i polufinale Kupa Nemačke i dvomeč sa Vest Hemom u četvrtfinalu Lige Evrope.

Bundesliga:

Poveo je Bajer preko Florijana Virca već u drugom minutu, ali Japanac Doan donosi izjednačenje osam minuta kasnije. Međutim, do poluvremena Bajer opet stiče vođstvo, a u 40. minutu precizan je bio Hložek.

Šik je sjajnim golom u 53. doneo lagodnu prednost gostima. Posle dva gola koja je dao Karabagu u sudijskoj nadoknadi, Šik je dao četvrti gol u Bundesligi ove sezone. Biće zanimljivo videti koga će u špicu koristiti Alonso kada se za dve nedelje u ekipu vrati povređeni Bonifejs.

Međutim, Bajer do kraja morao da strepi jer je Kajtel u 79. minutu smanjio na 3:2. Kajtel je dao prvi gol u seniorskoj karijeri, a sasvim moguće i poslednji u Frajburgovom dresu jer se sve više govori o tome da će od naredne sezone biti igrač Štutgarta.

U najbližoj budućnosti Frajburg očekuje bitnu odluku. Trener Kristijan Štrajh, koji je na klupi 13 godina, odlučiće da li će voditi ekipu i u narednim sezonama.

U idućoj rundi Bajer će dočekati Hofenhajm, a Frajgubrg u crno-belom derbiju ide u goste Borusiji iz Menhengladbaha.