Sankt Pauli čuva šanse za Bundesligu

Bundesliga 1. apr 202315:23 0 komentara
Sankt Pauli
Photo by Martin Rose/Getty Images

Fudbaleri Sankt Paulija savladali su Regenzburg sa 1:0 u 26. kolu Cvajte i tako su zadržali kakav-takav korak za mestom koje vodi u Bundesligu.

Odlučujući gol pao je u 23. minutu, bio je to autogol Ovusua, pa je Sankt Pauli sada četvrti sa 44 boda, šest manje od lokalnog rivala HSV-a, koji je na trećoj poziciji koja vodi u baraž za promociju.

Bila je to deveta uzastopna pobeda Sankt Paulija.

Posle duže vremena, Hanover je pobedio, pao je Sandhauzen kod kuće sa 3:1, uprkos tome što su gosti poveli golom Kinsombija u 14. minutu.

Maksimilan Bejer, 20-godišnji napadač koji je poslednji gol dao 11. februara, sada je izjednačio u drugom minutu nadoknade, da bi u nastavku pogodili Ken i Šaub za deveti trijumf ove sezone.

Karlsrue i Braunšvajg remizirali su 1:1 – gosti su poveli preko Lauberbaha u četvrtom minutu, a bod domaćima doneo je Jensen u 69. Nije Karlsrue mogao do pobede, iako je poslednjih dvadesetak minuta igrao sa fudbalerom više, posle isključenja Fejzića.