Štutgart razbio Hamburg, na korak od opstanka u eliti

Bundesliga 1. jun 202322:39 0 komentara
Guliver

Štutgart odigrao sjajan meč protiv Hamburga, slavio sa čak 3:0, pa će pred revanš u Hamburgu za četiri dana imati veliku prednost.

Štutgart nije uspeo da izbori direktan opstanak u Bundesligi, u poslednjem kolu odigrao je samo 1:1 protiv Hofenhajma, pa su Švabe morale u baraž, gde ih je sačekao Hamburg, trećeplasirani tim Cvajte.

Povezano

U prvom meču baraža Štutgart je stekao veliku prednost. Poveo je domaćin u 44. sekundi utakmice, odlično je korner izveo Borna Sosa, pored statičnih igrača Hamburga skočio je i udarcem glavom mrežu zatresao Mavropanos.

Već u devetom minutu domaćin je imao još jednu odličnu priliku, ali je udarac Furiča sjajnom intervencijom zaustavio golman Hamburga Fernandes.

Nije u 11. minutu Štutgart dobio jedanaesterac, kratko je tada trajala VAR provera, ali je sudija Tobijas Velc na belu tačku pokazao u 27. minutu. Ipak, tada je Fernandes uspeo da ukroti i udarac Girasija.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, slična akcija onoj sa uvodnog dela meča, Sosa je opet centrirao, sada iz slobodnog udarca, a Mavropanos ovoga puta glavom šutirao zamalo pored gola.

Ipak, momak rođen u Hamburgu, Džoša Vagnoman duplirao je vođstvo u 51. minutu, posle fantastične akcije i asistencije Milota.

Samo tri minuta kasnije Švabe su postigle i treći pogodak, Sosa je još jednom sjajno asistirao, a Girasi se iskupio za promašeni jedanaesterac, glavom je lako savladao Fernandesa.

U 69. minutu Hamburg je ostao sa igračem manje, Suhonen je zbog neopreznog starta dobio direktan crveni karton. Ipak, gosti su uspeli da, ako ništa drugo, ne prime još neki gol do kraja meča, ali im je ostala tanka nada pred revanš susret u ponedeljak, od 20,45 časova u Hamburgu.