Tragedija Kelna, Jarčevi sve bliži Cvajti, opstanak Vukova

Bundesliga 20. apr 202417:34 0 komentara
Klen Darmštat Matthias Bader SV Darmstadt 98, Nr. 26 und Sargis Adamyan 1. FC Köln, 23 Köln, RheinEnergie-Stadion, 20.04.2024 - 30. Spieltag der 1. Fußball-Bundesliga, 1. FC Köln - SV Darmstadt 98 1. FC Köln - SV Darmstadt 98, 20.04.2024 Matthias Bader (SV Darmstadt 98, Nr. 26) und Sargis Adamyan (1. FC Köln, 23); K
BEAUTIFUL SPORTS/Leah Kohring via Guliver

U udarnom subotnjem terminu od 15.30 odigrane su četiri utakmice 30. kola Bundeslige, veliko razočaranje armiji svojih navijača priredio je tim Kelna.

Bundesliga

Nekad jedan od najboljih nemačkih timova „morao“ je na svom stadionu da pobedi odavno otpisani Darmštat, ali je igrajući pod velikim pritiskom protiv rasterećnog rivala doživeo – poraz?!

Imao jer Keln više od igre, ali nije uspeo da zatrese mrežu Darmštata. Na drugoj strani, strelac vodećeg gola za goste bio je Austrijanac Kristof Klarfer u 57. minutu.

Sve nade domaćina pokopao Šveđanin Oskar Vihelmson u prvom minutu sudjske nadoknade vremena – 0:2. Šokantan rezultat za pristalice Kelna.

U Hajdenhajmu pobeda favorita. Poveo je RB Lajpcig golom mladog Slovenca Benjamina Šeška, izjednačio je austrijski internacionalac srpskog porekla Nikola Dovedan, ali je Belgijanc Lois Openda 23. golom u sezoni doneo sva tri boda gostima – 1:2.

Prava goleada viđena u Zinhajmu gde je domaći Hofenhajm pobedio sa 4:3, iako je najistaknutiji pojedinac bio igrač gostiju Robin Hak, koji je postigao het-trik za Borusiju Menhengladbah – 4:3.

Golom Jonasa Vinda u finišu prvog poluvremena Volfzburg je slavio protiv Bohuma (1:0). Ova pobeda verovatno znači i opstanak za Vukove!