Tragična Fortuna bez Bundeslige posle 3:0 u Bohumu (VIDEO)

Bundesliga 27. maj 202423:21 2 komentara

Kakva drama u plej-ofu za Bundesligu! Fudbaleri Bohuma vratili su se iz "mrtvih" i zadržali bundesligaški status pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca uspeli da eliminišu ekipu Fortune iz Diseldorfa i to pošto su prvi meč pred svojim navijačima izgubili sa 3:0.

Povezane vesti

Fudbaleri Fortune izgubili su kao domaćini u revanš meču na Diseldorf areni rezultatom 0:3, a kako su prvoj utakmici plej-ofa u Bohumu kao gosti slavili identičnu pobedu od 3:0 usledili su produžeci, a onda i jedanaesterci.

Spretniji i srećniji u penal seriji bili su fudbaleri Bohuma. Tragičar je bio domaći fudbaler Japanac Takaši Ućino, u sedmoj seriji je promašio ceo gol!

U produžecima je za Bohum zaigrao i oporavljeni srpski internacionalac Erhan Mašović. Nije bio precizan u penal-seriji, ali to srećom to nije koštalo njegov tim.

Bio je to duel između trećeg najslabijeg tima u Bundesligi (Bohum) i trećeg najboljeg u Cvajti (Fortuna), a posle dva odigrana meča uspešniji je bio bundesligaš.

Nije se u početku očekivala drama iako je Bohum poveo u revanšu pogotkom Filipa Hofmana u 18. minutu i na odmor otišao sa golom prednosti.

I u drugom poluvremenu su fudbaleri Bohuma nastavili sa napadima da bi strelac prvog gola Filip Hofman u 66. minutu duplirao prednost gotovo na identičan način, posle nabačene lopte udarcem glavom i uveo utakmicu u dramatičnu završnicu.

Samo dva minuta kasnije – penal za goste! Lopta je pogodila u ruku jednog igrača Fortune i sudija Deniz Ajtekin je bez razmišljanja pokazao na belu tačku. VAR je proverio spornu situaciju i potvrdio odluku arbitra.

Loptu je namestio bivši fudbaler Fortune Kevin Šteger i doveo goste u vođstvo od 3:0! Tačnije izjednačio je rezultat iz prvog meča u Bohumu!

Šok za navijače u Diseldorfu. Šok i za fudbalere Fortune. Prosuli su sve ono dobro što su napravili u prvoj utakmici kao autsajderi kada su mogli da ostvare čak i ubedljiviju pobedu.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su usledili produžeci, da bi u 118. minutu najbolji igrač prve utakmice i prvi strelac Fortune Grk Hristos Colis pogodio stativu. Međutim, ostao je isti rezultat pa su na kraju ukupnog pobednika odlučili jedanaesterci.

Bohum je zadržao bundesligaški status za razliku od Kelna i Darmštata, koji su ispali iz lige kao  dva najgora tima u šampionatu ove sezone.

Kao dva prvoplasirana tima iz Cvajte za Bundesligu su se kvalifikovali St. Pauli iz Hamburga i Holštajn Kil. Tragična Fortuna ostaje u Cvajti.