Bundesliga 18. maj 202417:34 0 komentara
Hajdenhajm Keln 1.FC Heidenheim - 1.FC Köln, in der Voith-Arena Heidenheim. Jan Thielmann Köln ist fassungslos 18.05.2024, Fussball 1. Bundesliga 2023/2024, 34.Spieltag, 1.FC Heidenheim - 1.FC Köln, in der Voith-Arena (Heidenheim).
Guliver

Spuštena je zavesa na šampionat Bundeslige. Poslednje 34. kolo dalo je konačan odgovor na sve nepoznanice, a dramatičan kraj pokazao je zašto je Bundesliga jedna od najjačih, ali i najuzbudljivijih liga na svetu.

Bundesliga

Keln jedan od najpopularnijih nemačkih klubova ponovo je doživeo sunovrat i ispadanje u Cvajtu. „Jarčevi“ su u poslednjem kolu gostovali ekipi Hajdenhajma i mogli su eventualnom pobedom, uz ostale priželjkivane rezultate, da izbegne najgori scenario, ali su doživeo ubedljiv poraz.

Sve je praktično bilo gotovo posle samo 36. minuta igre kad je „mali seoski tim“ poveo sa 3:0 protiv nekadašnjeg nemačkog giganta. Na kraju surov i simboličan scenario u duelu najprijatnijeg iznenađenja Bundeslige i najvećeg razočaranje: Hajdenhajm – Keln 4:1.

Darmštat je odavno drugoligaš, a za opstanak u Bundesligi će se kao treći otpozadi boriti Bohum protiv trećeplasiranog iz Cvajte (Fortuna Dizeldorf).

Veliko razočaranje pretilo je i ekipi Uniona. Tim iz Berlina je prošle sezone osvojio četvrto mesto i obezbedio istorijski plasman u Ligu šampiona, a ove je do poslednjeg minuta poslednjeg kola strepeo od ispadanja. Na kraju je u izuzetno dramatičnoj utakmici golom posle penala u nadoknadi vremena pobedio ekipu Frajburga, koja je nakon ovog poraza ostala bez Evrope i na tužan način se oprostila od odlazećeg trenera Kristijana Štrajha (od 2011. bio trener prvog tima!).

Union je promašio čak dva penala (prvo hrvatski internacionalac Josip Juranović ), ali je posle drugog promašaja Kevina Folanda (oba odbranio golman gostiju Atubolu) u 90+3. minutu pritrčao je Janik Haberer i postigao gol vredan opstanka – 2:1!

Novi šampion Bajer iz Leverkuzena završio je sezonu u velikom stilu, bez ijednog poraza. Farmaceuti su na Baj areni ugostili Augzburg i slavili sa 2:1. To je bila 28. pobeda u nezaboravnoj sezoni, uz šest nerešenih rezultata za ekipu Ćabija Alonsa.

Bundesligu i Cvajtu pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Gol za goste iz Bavarske postigao je 18-godišnji Mert Komur i sigurnio će ga dugo pamtiti jer mu je ovo bio prvi bundesligaški start u karijeri.

Finalista Lige šampiona Borusija Dortmund ubedljivo je savladao odavno otpisani Darmštat, a gol na oproštaju od Vestfalena u Bundesligi postigao je kapiten Marko Rojs.

Štutgart je takođe odigrao sezonu za pamćene. A tako je i završio. Ubedljivom pobedom nad Borusijom Menhengladbah od 4:0 uz dva gola fantastičnog Girasija. Švabe su osvojile drugo mesto i obezbedila plasman u Ligu šampiona.

Nova bruka Bavaraca iz Minhena. Sad već bivši šampion Bajern porazom se oprostio od razočaravajuće sezone. Gostovao je u Hofenhajmu i izgubio sa 4:2, iako je posle samo šest minuta igre vodio sa 2:0!

Junak preokreta u timu Hofa bio je iskusni hrvatski strelac Andrej Kramarić, postigao je het-trik u drugom poluvremenu i naterao Manuela Nojera i Bavarce na kapitulaciju i razočaravajući rastanak za trenera Tomasa Tuhela.