Ubedljivi Darmštad

Bundesliga 28. avg 202122:42 0 komentara
Luca Pfeiffer
Thomas Frey/AP Images

Fudbaleri Darmštada upisali su najubedljiviji trijumf u petom kolu subotnjeg programa Bundeslige 2. Sa 4:0 pobedili su Hanover.

Počelo je sjajnim pogotkom Fajfera, sredinom prvog poluvremena. Vođstvo Darmštada udvostručio je Tic, na asistenciju Fajfera, u sudijskoj nadoknadi vremena, izgubljenog pred odlazak na odmor.  Na 3:0 povosio je Šneldhart, u 70. minutu, a konačnih 4:0 delo je Krajnca. Autogolom je zapečatio sudbinu svog tima.

Holštajn Kil je sa lakoćom upisao tri boda protiv nesigurnog Auea (3:0). Pobednik se nazirao posle 11 minuta, od 26. do 37. Porat, na asistenciju Resea, i Arp nagovestili su sigurni trijumf domaćina. Tačku je stavio Mes, u finišu meča.

Duel Heidenhajma i Hamburgera završen je bez golova.

Golman Marko Johanson, potencijalni reprezentativac Srbije, presedeo je meč na klupi.

U poslednjoj utakmici dana, Šalke 04 nije imao milosti protiv Dizeldorfa (3:1). Iako su gosti prvi stigli do prednosti, u režiji Apelkampa (12), Bulter (15) i Terode (46. i 90) doneli su trijumf doskorašnjem bundesligašu.

Darmštad je šesti sa sedam bodova, koliko ima osmi Šalke 04. Deveti Hamburger i deseti Heindehajm upisali su po jedan manje. Poslednji Aue sakupio je tri poena.