Verder produžio agoniju Šalkea

Bundesliga 5. nov 202220:44 0 komentara
Joern Pollex/Getty Images

Šalke 04 je odigrao odličan meč, ali ni to nije bilo dovoljno da tim iz Gelzenkirhena pretpri poraz na gostovanju Verderu 2:1 u okviru Bundeslige. Za tim iz Bremena ceo meč je odigrao reprezetativac Srbije Miloš Veljković i dobio žuti karton.

Šalke je u prvih 20 minuta dominirao. Posle dobre akcije Krol je čak i postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda posle konsultacija sa VAR sistemom.

Domaći su se konsolidovali posle lošeg starta i stigli do gola posle sjajne kontre. Vajzer je pronašao ove godine sjajnog Filkruga, koji je pogodio praznu mrežu za vođstvo 1:0.

U drugom delu Šalke je ponovo imao veći posed lopte, bio više na polovini rivala, ali su u jeku inicijative posle još jedne kontre primili gol. Ovaj put precizan je bio Dukš u 76. minutu.

Gosti su krenuli na sve ili ništa i u 89. minutu su smanjili na 2:1 odličnim pogotkom Drekslera. Do kraja su žestoko napadali, ali nisu uspeli da probiju bedem Verdera i dođu makar do boda, koji su možda po igri i zaslužili.