Verderu dva penala i veliki derbi u Hamburgu

Bundesliga 27. feb 202215:32 0 komentara
Milos Veljkovic Verder Werder Bremen
Edith Geuppert/picture-alliance/dpa/AP Images

Fudbaleri Verdera pobedili su HSV u Hamburgu, u velikom derbiju 24. kola Cvajte.

Povela je ekipa srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića u desetom minutu sa bele tačke. Precizan je bio Dukš. Izjednačio je Mefert, u prvom napadu posle odmora i najavio velika uzbuđenja u drugom poluvremenu.

U 51. minutu gosti su ponovo došli do prednosti, pogodio je Fulkrug sa 11 metara. Prednost gostima od dva gola doneo je Dukš, na asistenciju Rapa, u 76. minutu. Konačnih 2:3 postavio je Glacel, četiri minuta kasnije.

Pobedom u Hamburgu, ekipa iz Bremena osamila se na vrhu tabele sa 45 bodova. HSV je četvrti sa 41 poenom, koliko ima i peti Šalke.

Ceo meč za Verder odigrao je Miloš Veljković, golman Marko Johanson sedeo je na klupi HSV-a.

Duel Regenzburga i zahuktale Fortune završen je bez golova.

Miroljubivim ishodom (1:1) okončan je i susret Heidehajma i Sandhauzena.

Heidehajm je sedmi sa 39, Regenzburg deseti sa 32, Fortuna 13. sa 27, a Sandhauzen 15. sa 26 poena.

Nikad uzbudljivije prvenstvo Cvajte pratite na kanalima Sport kluba.